احتمالا اگر یک سرچ در گوگل بزنید و در مورد فواید آب به جستجو بپردازید حدود یک میلیون مقاله در اینترنت پیدا خواهید کرد که مزایای نوشیدن آب را به شما می گویند.

صادقانه بگوییم جهان به دو دسته تقسیم می شود: کسانی که نوشیدن آب گرم را دوست دارند و آنهایی كه نوشیدن آب سرد را میپسندند.

تاثیر آب گرم و آب سرد بر سلامتی بدن - تصفیه آب آکواجویهمه ما می دانیم که آب برای بقای ما و هر موجود زنده دیگری ضروری است. و باید در مصرف آن دقت کنیم چرا که امروزه با توجه به افزایش جمعیت دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای برخی از افراد در نقاط مختلف کره زمین سخت شده است.

 

نوشیدن آب آشامیدنی گرم فواید بسیاری دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 

  • کاهش وزن

روز خود را با یک لیوان آب گرم و عسل شروع کنید که برای حفظ متابولیسم سالم و کمک به کاهش وزن بسیار مفید است.

کاهش وزن با نوشیدن آب گرم

 

 

  • گرفتگی های قاعدگی

نوشیدن آب گرم قبل از خواب در هنگام گرفتگی قاعدگی ، روی ماهیچه های شکم تأثیر آرام بخشی دارد.

 

  • گوارش

نوشیدن یک لیوان آب گرم با عسل و لیمو درست هنگام بیدار شدن از خواب به بدن شما کمک می کند تا معده شما غذا را بهتر هضم کند و سیستم گوارشی شما را تحریک می کند ، زیرا آب گرم به شکستن پیوند های روغن موجود در غذای مصرفی شما کمک می کند.

 

  • یبوست

یبوست اغلب به دلیل کمبود آب کافی در بدن شما ایجاد می شود ، سعی کنید مقداری آب گرم قبل از خواب بنوشید ، این کار هنگام بیدار شدن از خواب به بهبود حرکات روده ها کمک کنید و در نتیجه احتمال مبتلا شدن به یبوست را کاهش می دهد .

  • درمان یبوست با آب گرم تصفیه شدهتحریک گلو و مجاری بینی

نوشیدن آب گرم در طول روز یک درمان عالی برای جلوگیری از تحریک گلو ، سرفه و سرماخوردگی است ، زیرا بلغم را حل کرده و آن را از دستگاه تنفسی شما خارج می کند و باعث کاهش مور مور گلوی شما می شود.

بلغم چیست ؟

بلغم؛ یکی از خلط‌های چهارگانه (اخلاط اربعه) در طب اخلاطی است. به نظر طبیبان سنتی، این خلط طبعی سرد و مرطوب دارد و مصرف زیاد خوراکی‌های سردی بخش، باعث زیاد شدن این خلط در بدن می‌شود. ویکی پدیا

 

  • چرخه خواب

نوشیدن آب گرم قبل از خواب باعث آرامش ماهیچه ها و اعصاب بدن شما می شود که به نوبه خود باعث ایجاد یک خواب راحت می شود.

 

خواب راحت با نوشیدن آب تصفیه شده گرم

 

  • سلامت پوست

نوشیدن مقدار مناسب آب گرم با افزایش دمای بدن و دفع سموم از بدن به سم زدایی بدن کمک کرده همچنین نوشیدن آب گرم برای حفظ رطوبت پوست و رساندن ریزمغذی های ضروری به سلول های پوستی مهم است. نوشیدن آب گرم باعث افزایش انعطاف پذیری پوست می شود و علائم پیری پوست مانند، چین و چروک روی پوست را کاهش میدهد.

 

میزان مصرف آب گرم به عوامل مختلفی مانند سن ، آب و هوا ، سطح فعالیت روزانه و غیره بستگی دارد ، اما از روش های قدیمی ژاپنی گرفته تا نتایج تحقیقاتی دانشمندان حوزه سلامتی ، عادت کردن به نوشیدن آب گرم را توصیه می کنند.

 

همواره پزشکان توصیه می کنند با نوشیدن آب کافی و مرطوب نگه داشتن گلوی خود می توانید از گلو درد و بر خی عفونت ها در امان بمانید . نوشیدن آب گرم میتواند به سم زدایی بدن شما و سیستم ایمنی بدنتان کمک کند.

توصیه پزشک درباره آب گرمهمچنین ، با افزایش سن احتمال ابتلا به عفونت ها افزایش می باید و در این مقطع از زمان که جهان درگیر ویروس کووید 19 (کرونا) می باشد ، پزشکان توصیه می کنند که مقدار زیادی آب بنوشید تا احتمال ابتلا به این بیماری کاهش یابد .

 

نکته قابل توجه :

معمولا افراد تمایل کمتری نسبت به نوشیدن آب جوشیده دارند. علت این است که آب شهری پس از جوشاندن، طعم کهنگی می دهد و گوارا نیست. این به دلیل وجود ناخالصی ها و املاح موجود در آب، و مخصوصا به دلیل کلر موجود در آب است. اما اگر آب تصفیه شده باشد، این مشکل برطرف می شود.

آب جوش و آب گرم و حتی چای و قهوه اگر با استفاده از آب تصفیه شده تهیه شوند، طعمی به مراتب گوارا تر و سبک تر دارند. توصیه می شود برای تهیه ی آب جوش یا آب گرم ، از آبی استفاده کنید که توسط دستگاه های تصفیه آب خانگی تولید شده است.

بنابراین ، نوشیدن آب گرم و تبدیل آن به یک عادت می تواند برای سلامتی شما بسیار مفید باشد. کافیست دو ماه این کار را انجام دهید تا تغییر را احساس کنید .