سوالات متداولدر این صفحه میتوانید متداول ترین سوالات مشتریان را مشاهده نمائید .

در آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب RO ، در روزهای اول بعد از نصب دستگاه ، حباب های ریز که شبیه ذرات معلق هستند و آب را شیری رنگ می کنند ، دیده می شود. علت چیست؟ (برای دیدن پاسخ روی سوال کلیک کنید)

این حبابهای ریز به دلیل وجود هوا در حفره های بسیار ریز فیلترها و ممبران است. با پر شدن آب در فیلترها و ممبرین، آب جایگزین هوای داخل حفره ها می شود. هوا به صورت حباب های ریز خارج می شود. زمانی که تمام هوای داخل سیستم به وسیله ی آب تخلیه شد، حباب ها ناپدید می شوند. زمان لازم برای تخلیه ی هوای داخل سیستم و رفع این مشکل ، با توجه به نوع دستگاه ، نوع فیلترها و ممبران ، میزان فشار هوا ، مدت زمان استفاده از دستگاه و … متفاوت خواهد بود. اما به طور نرمال حدود دو هفته طول خواهد کشید. این یک موضوع کاملا عادی و طبیعی است و اصلا جای نگرانی ندارد و هیچ تاثیری در کیفیت و بهداشت و سلامت آب ندارد.
ممکن است در نگاه اول ، حتی افراد با تجربه و دقیق نیز گمان کنند که این حبابها ، ذرات جامد معلق در آب هستند. مخصوصا که این حباب ها در ابتدا در آب معلق هستند و به مرور در سطح آب جمع می شوند و شکل عجیبی به آب می دهند. اما کافی است لیوان آب را چند دقیقه به حال خود رها کنید. خواهید دید که حباب ها ناپدید می شوند و این نشان می دهد که ذرات معلق نیستند.

برای تصفیه آب لوله کشی شهر ما جهت آشامیدن کدام محصول آکواجوی مناسب است؟ و آیا نماینده مجاز و فعال در شهر ما دارید؟ با تشکر(برای دیدن پاسخ روی سوال کلیک کنید)

با سلام،ما تقریبا در تمامی شهرها نمایندگی داریم. برای اخذ مشاوره و دریافت اطلاعات نمایندگی لطفا با دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۴۱۲۱۹-۰۲۱

لطفا صادقانه بگویید که شما نماینده هستید یا الکی نوشتید که نماینده آکواجوی هستید؟ آنقدر تفاوت قیمت و اجناس در بازار برای آکواجوی زیاد شده است که من یکی دارم از این اسم سلب اعتماد می کنم. امیدوارم درک کنید و پاسخ عجیب ندهید.(برای دیدن پاسخ روی سوال کلیک کنید)

ما به شما حق می دهیم چون متاسفانه گاهی دیده شده است که دستگاه های تقلبی به نام آکواجوی در بازار عرضه می شود. ما در حد توان خود با این افراد برخورد قانونی کرده و می کنیم. در وب سایت هم در این خصوص هشدار داده ایم که می توانید متن این هشدار را اینجا ملاحظه بفرمایید.

شما می توانید مستقیماً از شرکت کانادایی درباره ما سوال کنید و یا برای اطمینان بیشتر به دفتر مرکزی تشریف بیاورید و از نزدیک اسناد و مدارک مربوطه را ملاحظه فرمایید و یا سوابق ۱۴ ساله فعالیت ها را در بازار بررسی کنید و یا با ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.
از طریق وب سایت aquajoy.ca میتوانید با شرکت کانادایی تماس حاصل فرمایید.

لطفا در مورد میزان خروجی فاضلاب دستگاه های تصفیه آب به ازای هر لیتر آب تصفیه شده توضیح بفرمائید.(برای دیدن پاسخ روی سوال کلیک کنید)

دستگاه تصفیه آّب خانگی نیز درست مثل ماشین لباسشویی و ظرفشویی خروجی فاضلاب دارد تا بتواند آلاینده هایی را که از آب جدا کرده است راهی فاضلاب کند لذا برای مصرف یک خانواده ۴ نفره به طور متوسط روزانه ۱۵ لیتر فاضلاب دفع خواهد شد.

آیا ممکن است فیلترهای دستگاه زود تر از شش ماه نیاز به تعویض داشته باشند؟

چنانچه ذکر شد حداکثر زمان استفاده از فیلترهای پیش تصفیه ۶ ماه میباشد. این زمان ، بیانگر حداکثر عمر مفید پیش فیلتر ها است . لذا باتوجه به کیفیت آب منطقه ممکن است فیلترها زودتر از موعد نیــاز به تعویض داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با نماینده فروش و خدمات پس از فروش مستقر در منطقه خود مشورت کنید.

چرا باید هر شش ماه یکبار فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تعویض کنم؟(برای دیدن پاسخ روی سوال کلیک کنید)

عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب، علاوه بر اینکه در روند تصفیه آب اختلال ایجاد کرده و کیفیت آب تصفیه شده را زیر سؤال میبرد، از طرفی می تواند باعث وارد آمدن خسارت به اجزای دستگاه شده و شما را متحمل هزینه های بیشتری کند:

علت این است که ذرات معلقی نظیر گل و لای، شن و ماسه، ذرات ناشی از خوردگی لوله ها و …. که توسط فیلترهای الیافی از آب گرفته میشوند، در اطراف این فیلترها تجمع کرده و نه تنها باعث کاهش حجم آب ورودی به دستگاه می شوند بلکه، خود منشاء ایجاد آلودگی های ثانویه شده و محل مناسبی برای رشد میکروارگانیزمهای بیماری زا خواهند شد.

همچنین فیلترهای کربنی به طور متوسط پس از ۶ ماه اشباع شده و قادر به جذب سطحی کلر و گازهای شیمیایی نمی باشند. در نتیجه گازهای شیمیایی و کلر محلول در آب از این فیلترها عبور کرده و نه تنها باعث افت کیفیت آب تولید شده میشوند بلکه به مرور زمان باعث صدمه زدن به ممبرین Ro شده و آن را تخریب می کنند. این درحالی است که با تعویض به موقع این فیلترها می توان از وارد شدن صدمه به ممبرین RO جلوگیری کرده و هزینه های نگه داری دستگاه را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش داد.

اشباع شدن فیلترهای کربن فعال، تجمع مواد آلی در این فیلترها را به دنبال دارد. مواد آلی جذب شده توسط این فیلترها پس از اینکه فیلتر دیگر قادر به جذب کلر نباشد، محیط بسیار مناسبی برای تغذیه و رشد باکتریها، انگلها و سایر میکروارگانیزمها را فراهم آورده و باعث بوجود آمدن مشکلات جدی در بهداشت و سلامت آب میشوند.

مسلم است که تعویض به موقع فیلترهای الیافی و کربنی، علاوه بر اینکه سلامتی و بهداشت مداوم آب آشامیدنی شما را تضمین می کند، همچنین باعث کاهش چشمگیر هزینه های نگهداری دستگاه نیز خواهد شد.

آیا به مواد معدنی داخل آب که بیشتر آنها توسط دستگاه تصفیه آب خانگی حذف می شود نیازی نیست ؟

قبل از هرچیز ذکر این نکته ضروری است که تا کنون روشی برای تصفیه آب ابداع نشده است که قادر باشد فقط ناخالصی ها و ترکیبات مضر (نظیر نیترات،‌آرسنیک، فلزات سنگین و …. ) را از آب حذف کرده و عناصر سودمند را در آب باقی بگذارد. اما لازم است بدانیم که انسان بیشتر مواد معدنی مورد نیازش را از غذا ، سبزیجات و سایر منابع طبیعت تامین می کند. در واقع آب برای بدن انسان یک منبع اصلی تامین مواد معدنی محسوب نمی شود و با کاهش غلظت این مواد در آب ، بدن دچار فقر مواد معدنی نخواهد شد. بعنوان مثال تصور کنید که غلظت کلسیم در یک نمونه آب ، ۴۰ PPM باشد( که معمولا آبی با این مقدار کلسیم به سختی یافت می شود). این بدین معناست که در هر لیتر از این آب ۴۰ میلی گرم کلسیم موجود است. به دیگر سخن ، در هر لیوان از این آب حدود ۱۰ میلی گرم کلسیم موجود است. این درحالی است که کلسیم موجود در یک لیوان شیر ۲۹۰ میلی گرم ، یعنی حدود ۲۹ برابر کلسیم موجود در یک لیوان آب است.

علاوه بر این لازم به ذکر است که املاح موجود در آب عموما از نوع املاح غیر آلی (inorganic minerals) هستند. این در حالی است که بدن انسان قابلیت جذب املاح غیر آلی را ندارد. ( اگر چنین بود، ما می توانستیم با مکیدن سنگها، تمام مواد معدنی مورد نیاز بدن را جذب کنیم!) درواقع مواد معدنی موجود در خاک،‌ توسط آب حل می شوند و گیاهان این مواد را جذب کرده و به مواد معدنی آلی (organic minerals) تبدیل می کنند. انسان نیز از طریق مصرف سبزیجات، میوه ها و یا گوشت حیوانات علف خوار، این مواد را جذب بدن می کند.

اطلاعات بیشتر در این باره را در لینک زیر بخوانید:

املاح موجود در آب ، مفید یا مضر؟

آیا خودم می توانم فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکواجوی را تعویض کنم؟

در صورتی که یک بار در این خصوص آموزش ببینید، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. کافی است در نوبت بعدی تعویض فیلتر دستگاه، از سرویسکار مجاز شرکت هیراب سان بخواهید که نحوه تعویض فیلتر را به شما آموزش دهد. و یا فیلم آموزشی تعویض فیلترها را در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

فیلم آموزشی تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

آیا دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواجوی، چیزی به آب اضافه می کنند؟

خیر . این دستگاه ها فقط فیلتر هستند. یعنی مواد معلق و گازهای محلول و موادی که در آب حل شده باشند را از آب جدا می کنند و چیزی به آب اضافه نمی کنند.

اما متاسفانه دیده شده که برخی از تولید کننده های دستگاهای تصفیه آب متفرقه، بنا به دلایلی مانند بی اطلاعی و یا سودجویی، از فیلترهای نامرغوب در دستگاه ها استفاده می کنند که این فیلتر های غیر استاندارد بتدریج در آب حل شده و باعث آلودگی آب می شوند. لذا دقت در انتخاب فیلترهای یدکی که در زمانهای تعویض از آنها استفاده می شود بسیار حائز اهمیت است.

اگه امکان داره یه دستگاه تصفیه آب متحرک بهم معرفی کنین چون مستاجر هستیم و هرسال جابجایی داریم. سوال دومم اینه که آیا دفتر مرکزی تو خیابون قائم مقام هم امکان فروش داره یا باید از نمایندگی تهیه بشه؟

سلام،دستگاه تصفیه آب آکواجوی-مدل ساکورا برای شما مناسب است درباره سوال دوم پاسخ مثبت است.

من مدل لوتوس و تازه خریدم. وقتى میخواد شروع به کار کنه یه صداى تق مانند میده وقتى هم که مخزن پر میشه چند تا تق تق پشت سر هم..مشکل از کجاس؟

این صدا مربوط به سوئیچ قطع فشار بالاست،میتوان با تنظیم سوئیچ و یا افزایش فشار هوای مخزن آن را حذف کرد اما به طور کلی اشکال محسوب نمی شود و آسیبی متوجه دستگاه نیست اگر می خواهید سوئیچ تنظیم شود و یا باد مخزن بیشتر شود لطفا از تکنسین های مجاز آکواجوی بخواهید برای شما انجام دهند.

درسال ۹۴ یک دستگاه تولیب خریداری کردیم بعد از شش ماه سه از فیلتر هم عوض کردیم باز هم آب شیری رنگ است درصورتی که یک سال هم ازخریداری دستگاه نگذشته است بعد از مرحله تصفیه آب شیری رنگ است این مشکل برطرف نشده است

شیری رنگ بودن آب به دلیل وجود کلر نیست بلکه به دلیل وجود هوا در منافذ فیلترهاست اگر بعداز یک ماه برطرف نشده است لطفا با نمایندگی تماس حاصل فرمایید تا از نزدیک دستگاه را بررسی کنند.اما به طور کلی این حباب ها هیچ ضرری برای سلامتی ندارند.

تی دی اس خیلی پایینه، مثلا ۱۰، برای سلامتی ضرر داره؟

با سلام،خیر،هر چقدر TDS پایین تر باشد آب آشامیدنی سالم تر است و وظایف خود را در بدن بهتر انجام می دهد.اطلاعات بیشتر را در اینجا بخوانید.

سلام همیشه پاینده باشید سوال کرده بودم علت رنگ شیری آب چیه وقتی آب از شیر برداشت میگیرم اول شیری رنگ و بعد از مدتی بی رنگ مبشه دلیلش چیه ؟

سلام،این پدیده در هفته های اولیه نصب به دو دلیل زیر اتفاق می افتد:
۱- وجود حباب های ریز هوا در منافذ و خلل و فرج فیلترها
۲-فشار زیاد آب هنگام عبور از فیلترها

برتری های آب تصفیه شده توسط دستگاههای تصفیه آب آکواجوی، نسبت به آب بطری (آب معدنی) چیست؟

 1. بعضا مشاهده شده است که عده ای سودجو، اقدام به تولید و توزیع آب غیر بهداشتی بعنوان آب معدنی می کنند. با استفاده از دستگاه های تصفیه آب آکواجوی، اطمینان حاصل می کنید که آب مصرفی خانواده از روشهای کاملا بهداشتی تولید می شود و خودتان بر کیفیت آن نظارت دارید.
 2. نگهداری آب در بطری های پلاستیکی احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. مخصوصا در صورت نگهداری بطری‌های آب در معرض نور خورشید، موادی از پلاستیک به آب نفوذ می کند که سرطانزایی آنها به اثبات رسیده است. این درحالی است که بسیاری از کسبه، بطری های آب را در خیابانها و پیاده روهای مقابل فروشگاهها و در معرض نور خورشید قرار می دهند.
 3. برخی از تولید کننده ها جهت افزایش ماندگاری آب بطری، از مواد نگهدارنده استفاده می کنند. در نتیجه خلوص آبهای بطری محل تردید است.
 4. حمل و نقل و نگهداری آب های معدنی نیازمند صرف انرژی، زمان و هزینه زیادی است.
 5. زباله های حاصل از بطری های آب معدنی، غیر قابل تجزیه بوده و باعث آلودگی محیط زیست می شوند.
 6. بخش اعظمی از بهای آب معدنی ها، در واقع هزینه های بسته بندی و توزیع آنهاست که از مشتری دریافت می‌گردد.
 7. و در آخر اینکه اگر قیمت هر بطری آب معدنی را بطور متوسط ۱۰۰۰ تومان در نظر بگیریم و مصرف هر نفر در روز فقط جهت آشامیدن دو بطری باشد هزینه آب شرب هر نفر ۲۰۰۰ تومان در روز و هزینه فقط آب شرب یک خانواده ۴ نفره در روز ۸۰۰۰ تومان در روز و به عبارتی ۲۹۲۰۰۰۰ (دو میلیون و نهصد و بیست هزار تومان ) در سال خواهد شد! خودتان قضاوت کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوت های آب معدنی و آب تصفیه شده را در مقاله ی زیر بخوانید:

آب معدنی بخوریم یا دستگاه تصفیه آب بخریم؟

فرق بین فیلتر کارتریجی و in line چیست؟

 1. از نظر عملکرد و تکنولوژی تصفیه تفاوتی با هم ندارند، تفاوت فقط در شکل ظاهری و طراحی آنهاست .
  فیلترهای اینلاین طوری طراحی شده اند که محفظه و فیلتر با هم تلفیق شده اند و به شکل یک کپسول درآمده اند. فقط کافی است شیلنگ ها را از سر و ته فیلتر کهنه جدا کنید ، فیلتر نو را جایگزین کنید و دوباره شیلنگ ها را به سر و ته فیلتر جدید متصل کنید. به این ترتیب فیلتر با دست تماس ندارد ، نشتی و ریختن آب در اطراف به حداقل ممکن می رسد و سرعت عمل هم در تعویض فیلترها بیشتر است.
  اما فیلترهای تصفیه آب کارتریجی طوری طراحی شده اند که داخل محفظه ی دستگاه قرار می گیرند. به این معنی که محفظه ی دستگاه تصفیه آب باز می شود ، فیلتر کارتریجی درون آن قرار می گیرد و سپس محفظه بسته می شود. به این ترتیب محفظه جزئی از دستگاه است و همیشه ثابت است. در هنگام تعویض فیلترهای کارتریجی ، فیلتر با دست تماس پیدا می کند و ممکن است در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی ، آلوده شود. همچنین باز و بسته کردن محفظه و تعویض کردن فیلتر ، قطعا با خیس شدن دست و دستگاه و کابینت و … همراه خواهد بود.
  اینکه کدام نوع بهتر است فقط و فقط بستگی به بودجه ای دارد که شما در نظر گرفته اید، فیلترهای این لاین به دلیل مزیت هایی که دارند گرانتر هستند. از نظر عملکرد و نوع تصفیه هیچ فرقی با هم ندارند ، بحث فقط زیبایی ، راحتی و بی دردسر بودن فیلترهای اینلاین است.

برای شستن مخزن آب دستگاه لجند چگونه باید این کار را انجام دهیم و آیا غیر از آب از مواد دیگر هم میتوان برای تمیزی بیشتر استفاده کرد یا خیر؟

 1. اگر بیش از ۵ سال از مخزن استفاده کرده اید توصیه می شود که مخزن را تعویض نمایید.چرا که به طور کلی هر ظرفی که برای نگهداری آب استفاده می شود عمر محدودی دارد و پس از مدتی جهت رعایت بهداشت بهتر است تعویض شود.
  اما برای شستشوی مخزن،می توانید آب را با مقدار خیلی کم از مواد شوینده مخصوص سبزیجات مخلوط کرده و محلول را داخل تانک بریزید و پس از چند بار تکان دادن،آن را تخلیه کرده و سپس چندین بار مخزن را پر و خالی کنید تا مواد شوینده به طور کامل از تانک خارج شود.توصیه می شود این عملیات توسط تکنسین های مجاز آکواجوی انجام شود.

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید ؟

از طرق فرم زیر میتوانید سوال خود را از ما بپرسید و کارشناسان ما در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهند داد .

12 − هفت =

hirabsun