جعل عنوان آکواجوی و عرضه دستگاههای تقلبی آکواجوی به بازار

متقلبان با جعل برچسب آکواجوی و چسباندن آن به بدنهء دستگاه ها ، آنها را بعنوان دستگاههای استاندارد و اصل آکواجوی در بازار عرضه کرده اند.
7 ژوئن, 2011

نزدیک به یک دهه است که شرکت هیراب سان تلاش کرده بهترین سیستم تصفیه آب خانگی را برای ایرانیان به ارمغان آورد. ثمرهء این تلاش عرضهء دستگاههای تصفیه آب خانگی آکواجوی است.

کیفیت کمی و کیفی دستگاههای تصفیه آب خانگی آکواجوی که استقبال بی نظیر هم میهنان از این محصولات را به دنبال داشته است موجب شده تا سودجویانی اقدام به  تولید و عرضه دستگاههای تصفیه آب تقلبی آکواجوی نمایند.

تصاویر زیر ، دستگاههای آب شیرین کن غیر استاندارد و متفرقه را نشان می دهند که متقلبان با جعل برچسب آکواجوی و چسباندن آن به بدنهء دستگاه ها ، آنها را بعنوان دستگاههای استاندارد و اصل آکواجوی در بازار عرضه کرده اند.

این اقدام سودجویان در عرضهء دستگاههای تقلبی و غیراستاندارد تا آنجا پیش رفته است که در این رابطه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران،  ایرنا گزارش داده: فروشندگانی که خود را نماینده یک شرکت خارجی معرفی کردند از سادگی و بی اطلاعی شهروندان استفاده کرده و دستگاههای تصفیه آب را که اصلا تقلبی بوده را به جای مشابه دستگاههای اصلی تصفیه آب به آنان فروختند.

‘مریم ساداتی’، درگفت وگو با خبرنگارایرنا، اظهارداشت: فردی با منزل ما تماس گرفت و خود را عضو یک شرکت نماینده خارجی نصب و توزیع دستگاههای تصفیه آب معرفی کرد.

وی افزود: این فرد که مدعی بود شرکتشان در تهران به نصب دستگاههای تصفیه آب ساخت کشور آلمان مشغول است،‌ ادعا کرد که مسوولان متولی امور بهداشتی نیزدرمورد قابل شرب نبودن آب این منطقه با آنها صحبت کرده و به آنان ماموریت داده اند که برای برطرف کردن این مشکل، اقدام به نصب دستگاه تصفیه آب کنند.

وی گفت:‌ این فرد بهای یک دستگاه تصفیه آب را حدود۹۰۰هزار ریال و تقریبا یک سوم بهای دستگاههای تصفیه آب موجود در بازار با ضمانت یک سال و نیمه بیان کرد.

یکی دیگر ازشهروندان کاشانی که در این مورد متضرر شده بود نیز گفت: پس از قبول پیشنهاد آنها، دو پسر جوان برای نصب دستگاه تصفیه آب به منزل ما مراجعه کردند.

گزارش کامل ایرنا را در اینجا مشاهده کنید:

افراد سودجو با فروش دستگاه تصفیه آب تقلبی از برخی کاشانی ها کلاه برداری کردند.

از آنجا که استفاده از دستگاههای تقلبی می تواند صدمات جبران ناپذیری را به سلامتی شهروندان وارد کند، شرکت هیراب سان بعنوان نماینده انحصاری عرضه محصولات تصفیه آب آکواجوی در خاورمیانه، نکات ذیل را در خصوص خرید دستگاه اصل آکواجوی متذکر می گردد:

  1. دستگاههای اصل آکواجوی را فقط از نمایندگان مجاز شرکت هیراب سان در سراسر کشور خریداری نمایید. شما مشتری گرامی می توانید طی تماس تلفنی با دفتر مرکزی شرکت در تهران، نسبت به شناسایی نمایندگان مجاز شرکت در منطقه خود اطمینان حاصل کنید.
  2. قبل از خرید دستگاه کلیه مشخصات مدل مورد نظر خود را از وب سایت ، کاتالوگها و سایر منابع اطلاع رسانی هیراب سان مطالعه و بررسی نمایید.
  3. هنگام خرید دستگاه به علامت آکواجوی روی بسته بندی، بدنه دستگاه و دفترچه راهنمای دستگاه دقت کنید.
  4. هنگام دریافت دستگاههای تصفیه آب آکواجوی، برگه گارانتی دستگاه را با نشان شرکت هیراب سان از فروشنده بخواهید.
  5. چنانچه پس از گذشت یک ماه از خرید دستگاه، هیچگونه تماسی از شرکت هیراب سان با شما برقرار نشد، مراتب را هرچه سریعتر به دفتر مرکزی شرکت هیراب سان اطلاع دهید.
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun