ایرنا: کیفیت آب آشامیدنی کشور ارتقا میابد

رییس اداره بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این وزارتخانه تلاش دارد سند راهبردی آب را امسال به دستگاه های مربوطه ابلاغ کند تا کیفیت آب آشامیدنی در کشور ارتقا یابد. 'غلامرضا شقاقي' در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: اكنون مقدمات تصويب سند راهبردي كيفيت آب در شوراي عالي سلامت فراهم شده است تا بتوان آن را امسال پس از ابلاغ به دستگاه هاي مربوطه اجرايي كرد. وي خاطرنشان كرد، دستگاه ها و سازمان هاي متولي در امر كيفيت آب، طبق اين سند موظف خواهند شد تا با هماهنگي و همكاري با يكديگر، در زمينه ارتقاي كيفيت آب، تلاش كنند. رييس اداره بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت، گفت: يكي از مهمترين اهداف اجراي اين سند، آلوده نشدن آب هاي آشاميدني در منشا است. شقاقي افزود: ...
14 ژوئن, 2011

رییس اداره بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این وزارتخانه تلاش دارد سند راهبردی آب را امسال به دستگاه های مربوطه ابلاغ کند تا کیفیت آب آشامیدنی در کشور ارتقا یابد.

‘غلامرضا شقاقی’ در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اکنون مقدمات تصویب سند راهبردی کیفیت آب در شورای عالی سلامت فراهم شده است تا بتوان آن را امسال پس از ابلاغ به دستگاه های مربوطه اجرایی کرد.
وی خاطرنشان کرد، دستگاه ها و سازمان های متولی در امر کیفیت آب، طبق این سند موظف خواهند شد تا با هماهنگی و همکاری با یکدیگر، در زمینه ارتقای کیفیت آب، تلاش کنند.
رییس اداره بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت، گفت: یکی از مهمترین اهداف اجرای این سند، آلوده نشدن آب های آشامیدنی در منشا است.
شقاقی افزود: اگر آب در منشا آلوده شود دستگاه های مربوطه براساس سند راهبردی آب موظف هستند به سرعت نسبت به برطرف کردن این آلودگی از طریق روش های موثر اقدام کنند.
یک بند از سند راهبردی کیفیت آب با موضوع ایمنی آب آشامیدنی به صورت آزمایشی از اسفندماه سال گذشته در تبریز به مورد اجرا گذاشته شده است.

لینک اصلی خبر: کیفیت آب آشامیدنی کشور ارتقا می یابد.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun