میزان تولید هوای پاکیزه توسط دستگاه های تصفیه هوای خانگی چقدر است؟

اندمان و اثر بخشی این دستگاه ها با توجه به نرخ تولید هوای پاکیزه (Clean Air Deliver Rate _ CADR) سنجیده می شود. CADR عبارتست از میزان هوای پاکیزه و تصفیه شده ای که توسط دستگاه تصفیه هوای خانگی تولید می شود.
8 فوریه, 2016

دستگاه های تصفیه هوای خانگی دارای یک فن قدرتمند می باشند که هوای داخل ساختمان را به داخل دستگاه کشیده و با عبور دادن از فیلترهای تصفیه کننده هوا ، آلودگی های معلق در هوای ساختمان را حذف کرده و هوای پاکیزه و سالم را در فضا منتشر می کنند.

دستگاه های تصفیه هوا با توجه به توانایی حذف آلاینده های هوا ، ارزیابی می شوند. در واقع راندمان و اثر بخشی این دستگاه ها با توجه به نرخ تولید هوای پاکیزه (Clean Air Deliver Rate _ CADR) سنجیده می شود. CADR عبارتست از میزان هوای پاکیزه و تصفیه شده ای که توسط دستگاه تصفیه هوای خانگی تولید می شود. واحد سنجش CADR فوت مکعب بر دقیقه ( Cubic Feet per Minute _ CFM)است. همانطور که می دانید هر فوت حدود ۳۰ سانتیمتر است بنابراین بعنوان مثال اگر CADR برای یک سیستم تصفیه کننده هوا ۱۷۶ باشد به معنای آن است که این دستگاه قادر است در هر دقیقه ، ۱۷۶ فوت مکعب هوای پاک تولید کند. این میزان برابر با ۵ متر مکعب در هر دقیقه است. این شاخص ، معیار خوبی برای مقایسه انواع دستگاه های تصفیه هوای خانگی با یکدیگر است.

5/5 - (1 امتیاز)

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun