املاح معدنی موجود در آب مفید هستند یا مضر؟

آیا شما هم مانند بسیاری از مردم نگران حذف املاح مفید موجود در آب به وسیله دستگاه تصفیه آب هستید؟

آیا گمان می کنید وجود یک فیلتر جهت افزودن املاح معدنی مفید به آب تصفیه شده ضروری است؟

آیا شما هم فکر می کنید آبهای معدنی، علاوه بر تامین آب مورد نیاز بدن، مواد و املاح مفید معدنی را نیز برای بدن ما به ارمغان می آورد؟

 

بسیاری از ما می دانیم که بدن ما برای زنده ماندن به میزان مناسبی املاح (Minerals) نیاز دارد.

املاح مفید برای بدن در کنار ویتامین ها وظیفه حفظ کارایی اندام های بدن را عهده دار هستند. در واقع بدن انسان به حدود ۷۰ نوع از املاح نیاز دارد تا وظایف تعریف شده خود را درست و کامل انجام دهد.

اما بسیاری از مردم اطلاع ندارند که املاح موجود در طبیعت دو نوع هستند:

 

   • مواد و املاح معدنی (Inorganic Minerals)
   • مواد و املاح آلی (Organic Minerals) 

 

مواد و املاح آلی (Organic Minerals)

املاح موجود در آب

این دسته از املاح قابل جذب برای بدن حیوانات و انسان ها هستند. منبع اصلی اين املاح ، گياهان هستند. در واقع گياهان با جذب املاح معدني موجود در خاک تغذيه مي كنند. املاح معدني پس از ورود به اندام های گياه، در اثر پديده فتوسنتز تغيير ماهيت داده و تبديل به تركيبات آلی می شوند.

املاح آلی براي بدن انسان قابل جذب و مفيد هستند.برخی از دانشمندان معتقدند الکترون های موجود در ساختار اتمی املاح آلی، موافق عقربه های ساعت گردش می کنند و در نتیجه با الکترون های بدن انسان سازگار هستند.

انسان از طريق مصرف ميوه ها و سبزيجات و گوشت حيوانات گياه خوار، املاح آلی را جذب مي كند.

 

مواد و املاح معدنی (Inorganic Minerals)

مواد معدنی موجود در آب

این دسته از عناصر به طور طبیعی در معادن، سنگ ها، خاک و به طور کلی در پوسته زمین یافت می شوند و آب در حین عبور از بستر سنگ ها و کانی ها، این املاح را در خود حل می کند.

مواد معدني براي بدن انسان مفيد نيستند.بر خلاف تفکر رایج، املاح معدنی (كه در آب نیز يافت مي شوند) برای بدن حیوانات و انسان ها غیر قابل جذب و غیر مفید هستند و بدن این املاح را همانند سموم دفع می کند. درست برعکس گیاهان که غذای اصلی آنها، همین مواد معدنی هستند.

می دانیم که گیاهان به وسیله ریشه خود و با کمک آب، مواد معدنی را از خاک جذب می کنند. برخی از محققین معتقدند الکترون های موجود در ساختار اتمی مواد معدنی بر خلاف عقربه های ساعت گردش می کنند و درنتیجه با الکترون های بدن انسان سازگار نیستند.

تصفیه آب 112این املاح برای بدن انسان مضر بوده و عوارضی همچون: درد و تورم در مفاصل، سنگ کلیه، عوارض فشار خون و … را باعث می شوند.

 • املاح معدنی به آب طعم و بو می دهند. هرچه آب ناخالص تر باشد طعم و بوی آن نامطبوع تر است. یکی از آشناترین این ترکیبات، کربنات کلسیم است. این همان جرم و رسوبی است که در جداره کتری ، سماور و لوله های آب گرم مشاهده می کنید.
 • آیا حاضر هستید این رسوبات را مجددا در آب حل کرده و مصرف کنید؟
 • یا اینکه آن را آسیاب کرده و مانند نمک در غذا بریزید و استفاده کنید؟
 • آیا به این موضوع فکر کرده اید که اگر املاح معدنی موجود در بستر کوه ها برای بدن ما مفید هستند، چرا چند تکه از سنگ این کوه ها را نمی مکیم یا در غذا حل نمی کنیم؟
 • می دانید چرا حاضر به انجام چنین کاری نیستید؟ چون مغز شما به صورت ناخودآگاه می داند که ترکیبات معدنی برای اندام های شما مناسب نیستند.

 

 

لوگوی آکواجوی

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی خرید دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی کانادا میتوانید از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۰۲۱۴۱۲۱۹  –  ۰۲۱۸۸۱۰۴۰۴۴