سیستم های پیش تصفیه آب ، در نقطه ورود آب به یک واحد مسکونی متصل شده و تمام آب ورودی به منزل را تصفیه می کنند. استفاده از این سیستم ها برای تصفیه و پالایش کل آب ورودی به منزل بسیار مقرون به صرفه است. در زیر 5 مزیت استفاده از این دستگاه ها را ذکر کرده ایم:

1 – پوسیدگی شبکه لوله کشی شهری باعث می شود که ذرات زنگ لوله وارد آب مصرفی شوند. از طرفی در اثر حوادثی مثل سوراخ شدن و یا ترکیدن لوله های آب ، ممکن است ذرات خاک ، گل و ماسه وارد آب شوند. با استفاده از دستگاههای پیش تصفیه آب کلیه آب مصرفی منزل ، کاملا زلال و شفاف شده و زنگ لوله ها ، گل و لای ، شن و ماسه و سایر آلاینده های معلق در آب شهری و همچنین کلر از تمام آب مصرفی منزل شما حذف خواهند شد.

2 – استحمام و شستشوی دست و صورت با آب حاوی کلر باعث صدمه دیدن پوست و موی شما می شود. پوست و مو در اثر تماس با کلر خشک و شکننده شده و آسیب پذیر می شوند. در صورت استفاده از سیستم های پیش تصفیه آب ، به دلیل حذف کلر و مواد شیمیایی حل شده در آب ، پوست و موی شما با این مواد تماس پیدا نکرده و سالم تر می ماند.

3 – کلر و سایر گازهای شیمیایی حل شده در آب ، در هنگام شستشوی لباس ها ، به رنگ و بافت آنها آسیب وارد می کند و عمر مفید لباس ها را کاهش می دهد. با حذف کلر از آب منزل خود ، عمر مفید لباس ها را بیشتر خواهید کرد.

4 – با توجه به اینکه این سیستم ها در نقطه ورود آب به واحد مسکونی متصل می شوند در نتیجه آب سرد از آنها عبور می کند. از آنجا که عملکرد فیلترهای تصفیه آب در دمای پایین ، بهتر است بنابراین میزان حذف آلاینده ها و خصوصا گازهای شیمیایی و کلر از آب به وسیله این سیستم ها در مقایسه با تصفیه آب های دوش حمام ، بیشتر و بهتر است.

5 – یکی از علل آلرژی و همچنین ابتلا به سرطان ، انتشار کلر در هوای داخل خانه است. کلر از طریق دوش حمام و همچنین سایر شیرهای داخل خانه می تواند به هوای داخل منزل شما نفوذ کند. بنا براین با حذف کلر از کل آب ورودی به ساختمان ، در واقع کلر را از هوای داخل خانه نیز حذف کرده اید.