اهمیت هوای پاکیزه و سالم بر هیچ کس پوشیده نیست. اما اگر شما هم به دنبال دلایل واضح تری برای استفاده از دستگاه های تصفیه هوا هستید ، این 5 دلیل را مطالعه کنید:

 

1 – ارتقای سطح سلامتی خود ، خانواده و فرزندانتان

آیا ماده ای مهم تر و حیاتی تر از هوا در زندگی ما وجود دارد؟ انسان روزانه حدود 22000 بار ریه های خود را از هوا پر و خالی می کند. بدون هوا حتی چند لحظه هم نمی توان زنده بود. این در حالی است که تحقیقات نشان می دهد 50 درصد از بیماری ها به نوعی با کیفیت هوای داخل خانه ها و محیط های سربسته مرتبط هستند. دستگاه های تصفیه هوای خانگی ، راه حل دنیای مدرن برای ارتقای سطح سلامتی شما و فرزندانتان هستند.
بیشتر بخوانید: چه چیزهایی هوای داخل خانه را آلوده می کند؟

 

2 – بهبود واکنش های ذهنی و مغزی کودکان

تنفس هوای پاکیزه و سالم منجر به بالا رفتن راندمان ذهنی کودکان و حتی بزرگسالان می شود. هوای پاکیزه که عاری از آلاینده های گوناگون است اکسیژن بیشتری به مغز کودکان می رساند و باعث می شود آنها خسته و بی حوصله نباشند و بتوانند فعالیت های ذهنی خود را با تمرکز و هوشیاری بیشتری انجام دهند. تحقیقات نشان داده است که هوای داخل منازل در اثر پخت و پز ، سرخ کردن غذا ، استعمال دخانیات ، نگهداری حیوانات خانگی ، استفاده از شوینده ها و پاک کننده های مختلف ، عطرها و … می تواند حاوی بیش از 60 ماده شیمیایی خطرناک باشد. دستگاه های تصفیه هوا با دارا بودن فیلترهای هپا ، فیلترهای کربن فعال و فیلترهای فتوکاتالیست ، این آلاینده ها را از هوای خانه شما حذف خواهند کرد و هوایی پاکیزه و سالم را به فرزندان شما هدیه خواهند داد.
بیشتر بخوانید :

۱۵ حقیقت تلخ درباره کیفیت هوای داخل خانه ها و ساختمان ها

 

3 – احساس آرامش و تسکین اعصاب

دستگاه های تصفیه هوای خانگی از یک طرف با حذف آلاینده ها و پاکیزه کردن هوای منزل و از طرف دیگر با تولید یون های منفی به آرامش اعصاب و رفع خستگی شما کمک می کنند. یون های منفی ذرات باردار الکتریکی هستند پراکنده شدن آنها در هوا اثرات مثبتی بر سلسله اعصاب انسان دارد. یون های منفی در طبیعت نیز موجود هستند. آیا احساس شادمانی و آرامشی را که در کنار یک آبشار تجربه کرده اید به خاطر دارید؟ این انرژی مثبت به دلیل تنفس یون های منفی است که در اطراف آبشارها وجود دارد.

 

4 – حذف فرمالدهید ( متداول ترین آلاینده هوای منازل )

لوازم چوبی داخل منزل که از انواع چوب ، نئوپان ، ام دی اف و … ساخته شده اند منبع اصلی ورود گاز سمی و نسبتا خطرناک فرمالدهید به هوای داخل منزل هستند. فرمالدئید گازی بی رنگ با بویی نسبتا تند است که در صنایع چوبی ، مصالح ساختمانی ، انواع اسپری ها و لوازم آرایشی ، عطر ، واکس ، پاک کننده ها و حتی دهانشویه ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. دانشمندان معتقدند احتمال سرطانزایی این گاز بسیار زیاد است. دستگاه های تصفيه هوای خانگی با دارا بودن فیلترهای کربن فعال و فیلترهای فتوکاتالیست Tio2 قادر به حذف فرمالدهید از محیط خانه می باشند
بیشتر بخوانید :

فرمالدئید: متداول ترین آلاینده هوای داخل ساختمان

 

آثار آسم ، آلرژی و بیماری های ریوی و تنفسی

عامل اصلی بروز انواع حساسیت های تنفسی و فصلی ذرات آلاینده هوا نظیر گرده گیاهان ، گرد و غبار ، بخارات شیمیایی ، دود دخانیات و … هستند. این عوامل خصوصا در بیماران مبتلا به آسم باعث بروز اختلال در تنفس و گاه حملات شدید تنفسی می شوند. البته افراد سالم نیز در برابر این موارد مصونیت ندارند. دستگاه های تصفیه کننده هوای خانه ، با حذف این آلاینده ها هوایی سالم و عاری از عوامل تحریک کننده و حساسیت زا را در محیط منزل فراهم می کنند.

بیشتر بخوانید :

چرا دستگاه تصفیه هوای خانگی برای مبتلایان به آسم ضروری است؟