تنگی نفس ، سردرد و سرگیجه ، خس خس سینه و سرفه برخی از علایم و نشانه های حمله آسم هستند و می توانند برای مبتلایان به این بیماری بسیار ترسناک باشند. آسم یک بیماری تنفسی شایع در کودکان و بزرگسالان است که ابتلا به آن از طریق ژنتیکی و یا از طرق دیگر اتفاق می افتد. حملات آسم زمانی اتفاق می افتد که مسیرهای هوا به ریه ها تنگ و ملتهب شود و گاه بسیار خطرناک است.

 

عوامل اصلی حملات آسم شامل ذرات آلاینده نظیر گرده گیاهان ، گرد و غبار و همچنین مواد شیمیایی مانند بخار متصاعد شده از رنگ های ساختمانی و دود سیگار هستند. از آنجا که آلودگی هوای داخل خانه می تواند عامل اصلی حملات آسم باشد لذا تصفیه هوا و پاکسازی هوای داخل منزل کسانی که مبتلا به آسم هستند امری بسیار مهم و حیاتی است.حتی مبتلایان به آسم خفیف نیز جهت اجتناب از حملات آسم ، نیاز به تصفیه کننده های هوا برای پاکسازی هوای محیط اطراف خود ( اعم از منزل و محیط کار) دارند. تصفیه کننده های هوا برای تمامی اعضای خانواده ای که از بیماری آسم رنج می برند ضروری است.

 

بهترین راه حل چیست؟

اولین قدم برای مقابله با حملات آسم و تنگی نفس ، حذف هرگونه منبع آلاینده هوا از محیط داخل خانه است. گام بعدی بدون شک سرمایه گذاری بر روی یک دستگاه تصفیه کننده هوای خانگی است که نه تنها ذرات معلق بلکه سایر آلاینده های شیمیایی ، بود ، دود و… را نیز از هوای داخل خانه حذف کند. برای جلوگیری از حملات وحشتناک و گاه بسیار کشنده آسم ، کلیه آلاینده های معلق ، گازهای شیمایی و بخارات سمی که باعث این واکنش ها و عکس العمل های دستگاه تنفسی می شوند می بایست از هوای اطراف حذف شوند. اگر شما نیز با کسی زندگی می کنید که مبتلا به آسم خفیف و یا شدید است خرید یک دستگاه تصفیه هوای خانگی مناسب بهترین راه حل برای کمک به او خواهد بود.

 

بهترین پیشنهاد چیست؟

حملات شدید آسم گاه باعث بستری شدن در بیمارستان و در موارد حاد می تواند منجر به مرگ بیمار شود. به همین دلیل تمیز نگه داشتن هوای خانه و محیط کار یک اقدام حیاتی برای این افراد است. دستگاه های تصفیه هوای ایرجوی  با دارا بودن فیلترهای تصفیه هوای هپا (HEPA) جهت حذف ذرات معلق بزرگتر از سه صدم میکرون (گرد و غبار ، بو و موی حیوانات خانگی ، باکتری ها و ویروس ها ) از هوا با راندمان بالای 97 درصد ، و همچنین فیلترهای کربن فعال جهت حذف هرگونه بوی نامطبوع ، بوی غذا ، گازهای شیمیایی و بخارات سمی از هوا می توانند بهترین انتخاب برای این افراد باشند. علاوه براین فیلتر فتوکاتالیت Tio2 که می تواند به صورت سفارشی در این دستگاه نصب گردد قادر به حذف آلاینده های ارگانیک مثل : بنزن ، آمونیاک و سایر گازهای احتمالی از فضای اطراف است.

 

ببینید: تست موفقیت آمیز دستگاه تصفیه هوای AJ-3500 در لابرواتوار هیراب سان

کارشناسان لابراتوار از یک روش بسیار جالب برای تست دستگاه تصفیه هوای AJ-3500 استفاده کرده اند. توصیه می کنیم تماشای ویدیوی زیر را از دست ندهید: