دستگاه های تصفیه هوا برای مقابله با دود سیگار

قرار گرفتن طولانی در معرض دود ناشی از سیگار کشیدن دیگران ، می تواند مشکلات جدی برای سلامتی شما ایجاد کند. برخی تحقیقات نشان می دهند دود سیگار شامل بیش از 4000 نوع ترکیب شیمایی می باشد. بیش از 250 نو از این مواد شیمیایی ، شناخته شده هستند و سرطانزا بودن حداقل 69 مورد از آنان به اثبات رسیده است.
10 اکتبر, 2013

معمولا قرارگرفتن در معرض دود سیگار افراد سیگاری ، درمنزل ، محل کار ، ماشین و اماکن عمومی اتفاق می افتد. تصفیه و پاکسازی هوای داخل خانه ، مهمترین کاری است که شما می توانید برای سلامت خود و خانواده انجام دهید.

افراد مبتلا به آلرژی و آسم که با افراد سیگاری در یک خانه زندگی می کنند ممکن است دچار اختلالات سینوسی و حملات آسم شوند. ذرات دود و مواد شیمیای معلق در هوا باعث حملات آسم و واکنش های آلرژیک می شوند. علایم آلرژی به دود سیگار عبارتند از : سوزش و آشکالود شدن چشم، احتقان بینی ، سرفه ، گرفتگی صدا ، تنگی نفس و … .

هنگامی که دود سیگار در داخل خانه منتشر می شود ، بسیاری از سمومو آلاینده ها به دیوار ، مبلامان و سایر اشاء داخل خانه می چسبند و در اثر تغییرات آب و هوا مجددا در هوای داخل خانه منتشر می شوند. دستگاه های تصفیه هوا می توانند بهترین راه حل برای حفظ کیفیت هوای داخل خانه هستند.

راه حل چیست؟

بهترین راه حل حذف منبع آلودگی یعنی “سیگار کشیدن” است. اما این کار همیشه ممکن نیست. بنابراین باید به دنبال گزینه های دیگر باشیم.

دستگاه های تصفیه هوای خانگی ، از فیلترهای کربن فعال برای حذف دود سیگار ، گازهای شیمیایی و بوهای نامطلوب استفاده میکنند. کربن فعلا می تواند به اندازه ۶۰ درصد وزن خود ، آلاینده های فوق را جذب کند. با استفاده از دستگاه های تصفیه هوا می توان تا حد زیادی به پاکیزگی هوای داخل منزل کمک کرد.

سیگار کشیدن در خارج از منزل می تواند راه حل دیگری باشد. علاوه بر این در نظر گرفتن یک اتاق یا فضای بسته مخصوص کشیدن سیگار که مجهز به یک هواکش فن دار به بیرون است در ادارت و ساختمان های عمومی نیز یک راه حل دیگر است.

 

چرا دستگاه تصفیه هوای خانگی برای مبتلایان به آسم ضروری است؟

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun