یکی از سوالات متداولی که بارها از ما سوال می شود، تفاوت تصفیه اب آکواجوی مدل لجند و لوتوس است. برای درک بهتر این تفاوت ابتدا بهتر است بدانید که تنها تفاوت این دو دستگاه در سه مرحله ی اول آن هاست و فیلترهای چهارم و پنجم تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس کاملا یکسان است. به سه مرحله ی اول در دستگاه های تصفیه آب، فیلترهای پیش تصفیه می گویند. فیلترهای پیش تصفیه ی متداول در بازار ، معمولا دو دسته هستند: فیلترهای کارتریجی ساده و فیلترهای inline .

 

فیلتر کارتریجی ساده چیست؟

فیلتر کارتریجی ساده

فیلتر کارتریجی ساده

در سه مرحله ی اول مدل لجند، سه هوزینگ (محفظه) وجود دارد که در هر بار تعویض فیلتر، فقط فیلتر داخل هوزینگ ها یا همان محفظه ها تعویض می شود و هوزینگ ها تعویض نمی شود. به این ترتیب محفظه جزئی از دستگاه است و همیشه ثابت است.  به این نوع فیلترهای تصفیه آب، فیلترهای کارتریجی ساده می گویند. در هنگام تعویض فیلترهای کارتریجی، فیلتر با دست تماس پیدا می کند و ممکن است در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی، آلوده شود. بدین خاطر در تعویض فیلترهای کارتریجی ساده حتما باید دستکش بهداشتی به دست داشت. لازم به ذکر است که در سه مرحله ی اول دستگاه های تصفیه آب آکواجوی مدل لجند، آکوا اسپرینگ، LEG  از فیلترهای کارتریجی ساده استفاده شده است.

 

فیلتر inline چیست؟

فیلتر inline آکواجوی

فیلتر inline آکواجوی

فیلترهای inline طوری طراحی شده اند که محفظه و فیلتر با هم تلفیق شده اند و به شکل یک کپسول درآمده اند. فقط کافی است شیلنگ ها را از سر و ته فیلتر کهنه جدا کنید ، فیلتر نو را جایگزین کنید و دوباره شیلنگ ها را به سر و ته فیلتر جدید متصل کنید. به این ترتیب فیلتر با دست تماس ندارد ، همچنین نشتی و ریختن آب در اطراف به حداقل ممکن می رسد و سرعت عمل هم در تعویض فیلترها بیشتر است.

 

مقایسه ی کیفیت آب خروجی از تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس

کیفیت آب تصفیه شده

در بررسی های که در لابراتوار هیراب سان انجام شد و با آنالیز آزمایش تخصصی که روی آب خروجی تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس انجام شد، هیچگونه تفاوت فاحشی در کیفیت تصفیه آب خروجی این دو دستگاه وجود نداشت. پس با خیال راحت نسبت به خرید هر کدام از دستگاه های تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس،  که متناسب با بودجه ی شماست، اقدام کنید.

 

مقایسه ی هزینه ی تعویض فیلتر تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس

هزینه ی تعویض فیلترهای کارتریجی ساده ارزانتر از فیلترهای inline  است. دلیل ارزان بودن فیلتر های کارتریجی ساده کیفیت پایین تر این نوع فیلترها نیست؛ بلکه این است که در هر بار تعویض فیلتر مدل های کارتریجی فقط فیلتر تعویض می شود. عدم نیاز به تعویض هوزینگ( محفظه) در دستگاه هایی که از فیلترهای کارتریجی ساده استفاده می کنند، دلیل ارزان بودن قیمت این گونه فیلترهاست و دلیل دیگری ندارد.

 

مقایسه ی مراحل تصفیه ی تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس

اصلی ترین و تنهاترین تفاوت تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس فقط  در نوع فیلترهای پیش تصفیه  است و این دو دستگاه از نظر مراحل تصفیه کاملا یکسان هستند. هر دو مدل تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس قادر به حذف موارد زیر آب آشامیدنی است :

 

  • آرسنیک
  • فلزات سنگین مثل سرب ، جیوه ، آلومینیوم و …
  • نیترات و نیتریت
  • کل جامدات و ناخالصی های محلول
  • کلر و گازهای شیمیایی
  • گل و لای ، شن و ماسه و زنگار لوله ها
  • طعم و بوی نامطبوع

 

لازم به ذکر است که هر دو دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل لجند و لوتوس دارای 3 سال گارانتی تعویض قطعات، ده سال خدمات پس از فروش و نصب رایگان هستند. اگر سوال دیگری در خصوص دستگاه های تصفیه آب آکواجوی دارید می توانید با کارشناسان آکواجوی با شماره 02141219 در تماس باشید.