[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آیا زمانی که دستهای خود را می شویید، یا هنگامی که از آب برای نظافت و شستشو استفاده می کنید ، آب را هدر می دهید؟ بیشتر مردم می گویند نه. به زبان ساده: در فرآیند اسمز معکوس ، از آب برای شستشوی ناخالصی های آب شما نیز استفاده می شود. بله ، خود آب همان چیزی است که برای تولید آب تمیز در فرآیند اسمز معکوس مورد نیاز است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 اسمز معکوس چگونه کار می کند؟

اسمز معکوس

اسمز معکوس

Reverse_Osmosis-hirabsun

 به زبان ساده ، این فرآیند با استفاده از پمپ آب را با فشار  از طریق یک سری فیلترها از جمله یک غشا نیمه تراوا عبور می دهد. از آنجا که فشار در قسمت خارجی غشا بیشتر است ، مولکولهای کوچک آب از طرف فشار پایین عبور می کنند و مولکولهای بزرگتر آلاینده ها رد می شوند و نمی توانند از فیلتر تصفیه آب عبور کنند. این ناخالصی های محبوس شده توسط آب شسته می شوند و به فاضلاب ریخته می شوند! مولکول های کوچکی از آب که قادر به عبور از غشای RO بودند ، در یک مخزن ذخیره سازی جمع می شوند و شما آب تصفیه شده و آماده مصرف دارید.

دستگاه تصفیه آب RO چه مقدار آب مصرف می کند؟

 این فرآیند معمولاً برای تولید یک گالن آب تمیز و فیلتر شده به حدود 4 گالن آب نیاز دارد.

مقدار آب مورد استفاده در فرآیند فیلتراسیون بسته به درجه حرارت آب ، آلاینده های موجود و مقدار مواد جامد محلول در آب متفاوت است.

در مورد سیستم های RO”Zero Waste” چطور؟

برخی از دستگاه های تصفیه آب با گردش مداوم آب آلوده به سیستم ، سعی در کاهش مصرف آب دارند. اما این رویکرد به سرعت اجزای فیلتر و سیستم فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب را از بین می برد. سایر سیستم های RO با فرستادن آب غلیظ آلوده به لوله آب گرم سعی در کاهش مصرف آب دارند. اما بیشتر مردم این روش را دوست ندارند زیرا دوست ندارند دست ها یا ظروف خود را با آب آلوده بشویند.

اسمز معکوس یک روش اثبات شده برای تصفیه آب آشامیدنی

ما در آکواجوی با بیش از 17 سال  سابقه در کار فیلتراسیون آب، دریافته ایم که اسمز معکوس ثابت می کند که یکی از موثرترین راه ها برای فیلتر کردن آب است. دستگاه های تصفیه آب RO می توانند آلاینده های موجود در آب را از جمله سرب ، سموم دفع آفات ، فلوراید ، داروها ، آرسنیک و موارد دیگر از بین ببرند و با یک فیلتر کربن می تواند کلر را حذف کرد  تا طعم ، بو و ظاهر آب شما را بهبود بخشد. روند کار تصفیه آب آکواجوی با تکنولوژی اسمز معکوس کاملاً خودکار ، موثر و ساده  است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]