۲۷ درصد روستاهای مازندران فاقد آب آشامیدنی بهداشتی هستند

نوشهر - معاون بهره برداري شركت آب و فاضلاب روستايي مازندران گفت: در حال حاضر 27 درصد از روستاهاي اين استان فاقد آب آشاميدني بهداشتي هستند. ' دلاور باقرزاده ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در تنكابن افزود : علاوه بر اين سه هزار و 400 كيلومتر معادل 30 درصد از مجموع 10 هزار كيلومتر خطوط انتقال آب روستايي اين استان فرسوده است كه بايستي تعويض شود. وي با اشاره به اين كه 700 روستاي مازندران زير پوشش شركت آب و فاضلاب روستايي قرار ندارند، گفت : پنج هزار كليومتر از شبكه آبرساني اين روستاها نيز فرسوده است. باقرزاده اعتبار سالانه شركت آب و فاضلاب روستايي مازندران را را 300 ميليارد ريال اعلام كرد و اظهار داشت : اين نهاد با اين اعتبار اندك پاسخگوي نيازها نيست بنابراين ضروري ...
8 اکتبر, 2011

نوشهر – معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: در حال حاضر ۲۷ درصد از روستاهای این استان فاقد آب آشامیدنی بهداشتی هستند.
‘ دلاور باقرزاده ‘ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تنکابن افزود : علاوه بر این سه هزار و ۴۰۰ کیلومتر معادل ۳۰ درصد از مجموع ۱۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال آب روستایی این استان فرسوده است که بایستی تعویض شود.
وی با اشاره به این که ۷۰۰ روستای مازندران زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار ندارند، گفت : پنج هزار کلیومتر از شبکه آبرسانی این روستاها نیز فرسوده است.
باقرزاده اعتبار سالانه شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران را را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت : این نهاد با این اعتبار اندک پاسخگوی نیازها نیست بنابراین ضروری است دولت با افزایش اعتبار این مشکل استان مازندران را برطرف کند.
وی با اشاره به این که در حال حاضر ۳۶۰ روستای این استان فاقد تاسیسات آبرسانی هستند، افزود : برای تامین آب آشامیدنی این تعداد روستاها دو هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
او برای رفع مشکلات آب و فاضلاب روستایی این مازندران از مسوولان امر خواستار کمک شد.
از مجموع سه هزار و ۱۲۲ روستای مازندران ، دو هزار و ۴۲۲ روستا بالای بیست خانوار هستند که ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان را تشکیل می دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun