هواي آلوده باعث کاهش مقاومت بدن در برابر عوامل سرطان زا می شود.

آلودگی هوا و استرس هاي رواني مقاومت بدن انسان را در برابر عوامل سرطان زا کاهش داده و مبارزه با اين عوامل را مشکل می کند.
3 دسامبر, 2011

دكتر رضا آرمين جراح عمومي و عضو جامعه جراحان به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هواي آلوده دارای انواع مواد سرطان زا است و استرس هاي روحي نيز مقاومت بدن را در برابر عوامل بيماري زا به شدت کاهش می دهد كه باعث می شود سلول هاي سرطاني مقاوم تر شده و قادر به از بين رفتن نباشند.

وي افزود: استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الكلی، چاقي و پرخوري از ديگر مواد سرطان زا هستند. وی اضافه کرد : بي اشتهايي ، كم خوني و كاهش وزن ناگهاني از علائم و نشانه هاي بروز سرطان در بدن هستند.

دكتر آرمين با بيان اينكه تشخيص به موقع سرطان و آشنايي با عوامل بروز آن مي تواند در درمان و پيشگيري، نتيجه مؤثرتري داشته باشد تصریح کرد: در بسياري از كشورها براي تشخيص به موقع و درمان مؤثرتر انواع آزمايش ها داده مي شود، به عنوان مثال براي سرطان كولون آزمايش مدفوع از نظر وجود خون مخفي پس از ۴۵ سالگي ، بعمل می آید.

وي خاطرنشان كرد: مي توان نتيجه گرفت كه هواي آلوده و استرس هاي روحي دو عامل مؤثر در ابتلا به سرطان ها در جوامع پيشرفته كنوني است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

hirabsun