هوای آلوده باعث کاهش مقاومت بدن در برابر عوامل سرطان زا می شود.

آلودگی هوا و استرس هاي رواني مقاومت بدن انسان را در برابر عوامل سرطان زا کاهش داده و مبارزه با اين عوامل را مشکل می کند.
3 دسامبر, 2011

دکتر رضا آرمین جراح عمومی و عضو جامعه جراحان به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هوای آلوده دارای انواع مواد سرطان زا است و استرس های روحی نیز مقاومت بدن را در برابر عوامل بیماری زا به شدت کاهش می دهد که باعث می شود سلول های سرطانی مقاوم تر شده و قادر به از بین رفتن نباشند.

وی افزود: استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الکلی، چاقی و پرخوری از دیگر مواد سرطان زا هستند. وی اضافه کرد : بی اشتهایی ، کم خونی و کاهش وزن ناگهانی از علائم و نشانه های بروز سرطان در بدن هستند.

دکتر آرمین با بیان اینکه تشخیص به موقع سرطان و آشنایی با عوامل بروز آن می تواند در درمان و پیشگیری، نتیجه مؤثرتری داشته باشد تصریح کرد: در بسیاری از کشورها برای تشخیص به موقع و درمان مؤثرتر انواع آزمایش ها داده می شود، به عنوان مثال برای سرطان کولون آزمایش مدفوع از نظر وجود خون مخفی پس از ۴۵ سالگی ، بعمل می آید.

وی خاطرنشان کرد: می توان نتیجه گرفت که هوای آلوده و استرس های روحی دو عامل مؤثر در ابتلا به سرطان ها در جوامع پیشرفته کنونی است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

hirabsun