هوای آلوده باعث کاهش مقاومت بدن در برابر عوامل سرطان زا می شود.

آلودگی هوا و استرس هاي رواني مقاومت بدن انسان را در برابر عوامل سرطان زا کاهش داده و مبارزه با اين عوامل را مشکل می کند.
3 دسامبر, 2011

دکتر رضا آرمین جراح عمومی و عضو جامعه جراحان به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هوای آلوده دارای انواع مواد سرطان زا است و استرس های روحی نیز مقاومت بدن را در برابر عوامل بیماری زا به شدت کاهش می دهد که باعث می شود سلول های سرطانی مقاوم تر شده و قادر به از بین رفتن نباشند.

وی افزود: استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الکلی، چاقی و پرخوری از دیگر مواد سرطان زا هستند. وی اضافه کرد : بی اشتهایی ، کم خونی و کاهش وزن ناگهانی از علائم و نشانه های بروز سرطان در بدن هستند.

دکتر آرمین با بیان اینکه تشخیص به موقع سرطان و آشنایی با عوامل بروز آن می تواند در درمان و پیشگیری، نتیجه مؤثرتری داشته باشد تصریح کرد: در بسیاری از کشورها برای تشخیص به موقع و درمان مؤثرتر انواع آزمایش ها داده می شود، به عنوان مثال برای سرطان کولون آزمایش مدفوع از نظر وجود خون مخفی پس از ۴۵ سالگی ، بعمل می آید.

وی خاطرنشان کرد: می توان نتیجه گرفت که هوای آلوده و استرس های روحی دو عامل مؤثر در ابتلا به سرطان ها در جوامع پیشرفته کنونی است.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun