هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران

جام جم آنلاين: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوا در پایتخت هشدار داد و گفت: از روز پنجشنبه هفته جاری تا اواسط هفته آینده با سکون نسبی هوا و افزایش پتانسیل آلودگی، در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دامنه‌های جنوبی البرز به ویژه کلانشهر تهران، روند افزایش چگالی آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود. مهندس عبدالرضا امیدوار شهری به ايسنا گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز چهارشنبه در نیمه شرقی، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق ادامه خواهد داشت و بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود که این سامانه اواسط روز چهارشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد. وی با بین این که تا روز جمعه خلیج‌فارس ...
28 نوامبر, 2012

جام جم آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوا در پایتخت هشدار داد و گفت: از روز پنجشنبه هفته جاری تا اواسط هفته آینده با سکون نسبی هوا و افزایش پتانسیل آلودگی، در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دامنه‌های جنوبی البرز به ویژه کلانشهر تهران، روند افزایش چگالی آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.
مهندس عبدالرضا امیدوار شهری به ایسنا گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز چهارشنبه در نیمه شرقی، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق ادامه خواهد داشت و بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود که این سامانه اواسط روز چهارشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد.
وی با بین این که تا روز جمعه خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است خاطرنشان کرد: از پنجشنبه بعدازظهر و طی روز جمعه با گذر امواج ناپایدار جوی از مناطق مرکزی خلیج‌فارس، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد در استانهای بوشهر، فارس و هرمزگان رخ خواهد داد که در این مدت خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و بارانی خواهد بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به اطلاعیه ویژه سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و افزود: از روز پنجشنبه هفته جاری تا اواسط هفته آینده با سکون نسبی هوا و افزایش پتانسیل آلودگی، در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دامنه‌های جنوبی البرز به ویژه کلانشهر تهران، روند افزایش چگالی آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: از عصر پنجشنبه و طی روزهای جمعه و شنبه بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط استانهای بوشهر، جنوب فارس، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان و بارش قابل توجه باران با وزش باد و رعد و برق در جزایر ایرانی خلیج‌فارس پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت خلیج‌فارس نیز مواج است.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به ایسنا گفت: بر این اساس طی روز چهارشنبه آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری خواهد بود همچنین در روز پنجشنبه آسمان پایتخت صاف در ارتفاعات نیمه ابری پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این دو روز با یک درجه کاهش به یک و ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: در روز چهارشنبه استان‌های چهارمحال و بختیاری با ۸ درجه سانتیگراد زیرصفر سردترین و بوشهر با حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان‌های کشور خواهند بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که ساکنان ۱۴ استان کشور در روز چهارشنبه حداقل دمای صفر و زیر صفر را تجربه می‌کنند تاکید کرد: بر اساس نقشه‌های دمایی حداقل دمای استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان و مرکزی به زیر صفر می‌رسد.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun