مشکل تامین آب آشامیدنی برای ۵۳۰ روستای فارس

در 530 روستاي استان فارس به دلیل خشکی چاه‏های آب، آبرساني توسط تانكرهاي آبرساني صورت مي‌گيرد. مديرعامل شركت آبفاي روستائي استان فارس گفت:خشکسالی در 2 ماه گذشته بيشترين تأثير را بر منابع آب شرب روستائي داشته است. آقای حيدر دهقان افزود: در همين مدت 200 حلقه چاه به شدت با كاهش آب دهي روبرو شده و يا از مدار خارج شده  که براي برون رفت از اين بحران نزديك به 420 كيلومتر خط انتقال در سال جاري اجرا و 46 حلقه چاه آب شرب حفر شده است. وي خواستار تسريع در پرداخت اعتبارات مقابله با خشكسالي به منظور حل برخي از معضلات فصل تابستان شد و اضافه كرد: با اجراي طرح‌هايي چون كنترل سريز مخازن، ترميم 500 كيلومتر شبكه‌هاي انتقال فرسوده، نصب كنترل‌هاي حجيم در ورودي روستاها و تعويض بيش ...
14 آگوست, 2011

در ۵۳۰ روستای استان فارس به دلیل خشکی چاه‏های آب، آبرسانی توسط تانکرهای آبرسانی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفای روستائی استان فارس گفت:خشکسالی در ۲ ماه گذشته بیشترین تأثیر را بر منابع آب شرب روستائی داشته است.
آقای حیدر دهقان افزود: در همین مدت ۲۰۰ حلقه چاه به شدت با کاهش آب دهی روبرو شده و یا از مدار خارج شده  که برای برون رفت از این بحران نزدیک به ۴۲۰ کیلومتر خط انتقال در سال جاری اجرا و ۴۶ حلقه چاه آب شرب حفر شده است.
وی خواستار تسریع در پرداخت اعتبارات مقابله با خشکسالی به منظور حل برخی از معضلات فصل تابستان شد و اضافه کرد: با اجرای طرح‌هایی چون کنترل سریز مخازن، ترمیم ۵۰۰ کیلومتر شبکه‌های انتقال فرسوده، نصب کنترل‌های حجیم در ورودی روستاها و تعویض بیش از ۵۰ هزار کنتور فرسوده مشترکین بخشی از اتلاف آب را می‏توان جبران کند.
دهقانی مجموع تلفات آب در شبکه‌های آبرسانی روستائی را ۳۳ درصد اعلام کرد و گفت: تأمین آب از سدها مهمترین راهکار حل مشکلات آب شرب روستائی است.
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun