مشکل تامین آب آشامیدنی برای ۵۳۰ روستای فارس

در 530 روستاي استان فارس به دلیل خشکی چاه‏های آب، آبرساني توسط تانكرهاي آبرساني صورت مي‌گيرد. مديرعامل شركت آبفاي روستائي استان فارس گفت:خشکسالی در 2 ماه گذشته بيشترين تأثير را بر منابع آب شرب روستائي داشته است. آقای حيدر دهقان افزود: در همين مدت 200 حلقه چاه به شدت با كاهش آب دهي روبرو شده و يا از مدار خارج شده  که براي برون رفت از اين بحران نزديك به 420 كيلومتر خط انتقال در سال جاري اجرا و 46 حلقه چاه آب شرب حفر شده است. وي خواستار تسريع در پرداخت اعتبارات مقابله با خشكسالي به منظور حل برخي از معضلات فصل تابستان شد و اضافه كرد: با اجراي طرح‌هايي چون كنترل سريز مخازن، ترميم 500 كيلومتر شبكه‌هاي انتقال فرسوده، نصب كنترل‌هاي حجيم در ورودي روستاها و تعويض بيش ...
14 آگوست, 2011

در ۵۳۰ روستای استان فارس به دلیل خشکی چاه‏های آب، آبرسانی توسط تانکرهای آبرسانی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفای روستائی استان فارس گفت:خشکسالی در ۲ ماه گذشته بیشترین تأثیر را بر منابع آب شرب روستائی داشته است.
آقای حیدر دهقان افزود: در همین مدت ۲۰۰ حلقه چاه به شدت با کاهش آب دهی روبرو شده و یا از مدار خارج شده  که برای برون رفت از این بحران نزدیک به ۴۲۰ کیلومتر خط انتقال در سال جاری اجرا و ۴۶ حلقه چاه آب شرب حفر شده است.
وی خواستار تسریع در پرداخت اعتبارات مقابله با خشکسالی به منظور حل برخی از معضلات فصل تابستان شد و اضافه کرد: با اجرای طرح‌هایی چون کنترل سریز مخازن، ترمیم ۵۰۰ کیلومتر شبکه‌های انتقال فرسوده، نصب کنترل‌های حجیم در ورودی روستاها و تعویض بیش از ۵۰ هزار کنتور فرسوده مشترکین بخشی از اتلاف آب را می‏توان جبران کند.
دهقانی مجموع تلفات آب در شبکه‌های آبرسانی روستائی را ۳۳ درصد اعلام کرد و گفت: تأمین آب از سدها مهمترین راهکار حل مشکلات آب شرب روستائی است.
به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

hirabsun