سلامت نیوز : وزارت بهداشت اعلام کرد: هنگام شناکرن آب استخر را قورت ندهید زیرا آب محل رشد میکروبها و بیماریهای مختلف است.

سلامت نیوز : وزارت بهداشت اعلام كرد: هنگام شناكرن آب استخر را قورت ندهید زیرا آب محل رشد میكروبها و بیماریهای مختلف است. حمید رضا فلاح نژاد، رئیس هیئت پزشكی ورزشی استان یزد از مردم خواست تا هنگام شنا كردن آب استخر را قورت ندهند. فلاح نژاد افزود: بسیار روشن است كه آب، یك محیط عالی برای انتقال و رشد موجودات ذره بینی بیماری زایی است كه عامل بیماری‌هایی از قبیل تب تیفوئیدآ، اسهال آمیبی و باسیلی، هپاتیت، تبخال، ورم ملتحمه چشم و زرد زخم است. این قبیل موجودات میكروسكوپی، محیط‌های گرم و مرطوب همراه با غذای كافی را ترجیح می‌دهند. وی با اشاره به این مطلب كه عوامل عفونت‌ها در استخری با مراقبت ضعیف ممكن است وجود داشته باشد، افزود: عفونت‌های ویروسی و قارچی، مثل عارضه خارش پای شناگران كه یك بیماری ...
13 جولای, 2011

سلامت نیوز : وزارت بهداشت اعلام کرد: هنگام شناکرن آب استخر را قورت ندهید زیرا آب محل رشد میکروبها و بیماریهای مختلف است.

حمید رضا فلاح نژاد، رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان یزد از مردم خواست تا هنگام شنا کردن آب استخر را قورت ندهند.

فلاح نژاد افزود: بسیار روشن است که آب، یک محیط عالی برای انتقال و رشد موجودات ذره بینی بیماری زایی است که عامل بیماری‌هایی از قبیل تب تیفوئیدآ، اسهال آمیبی و باسیلی، هپاتیت، تبخال، ورم ملتحمه چشم و زرد زخم است. این قبیل موجودات میکروسکوپی، محیط‌های گرم و مرطوب همراه با غذای کافی را ترجیح می‌دهند.

وی با اشاره به این مطلب که عوامل عفونت‌ها در استخری با مراقبت ضعیف ممکن است وجود داشته باشد، افزود: عفونت‌های ویروسی و قارچی، مثل عارضه خارش پای شناگران که یک بیماری قارچی پوست است یکی از این عفونتها است.

وی افزود: عفونت چشم، گوش، گلو و بینی،عفونت‌های بخش فوقانی تنفس، عفونت‌های روده‌ای از دیگر عفونت‌ها است.

فلاح نژاد درباره آنچه شناگران در استخر باید به آن توجه کنند توصیه کرد: قبل از ورود به استخر بدن خود را با یک شوینده مناسب شست و شو دهید و قبل از ورود به استخر پای خود را در داخل حوضچه کلر قرار دهید.

این کارشناس پزشکی ورزشی به همه کسانی که به استخر می روند توصیه کرد: پیش از ورود به استخر مثانه خود را تخلیه کنند، همچنین از تف کردن، مزه مزه کردن آب، شستن و خارج کردن ترشحات بینی خودداری کنند.

فلاح نژاد گفت:هنگام شنا کردن خلط گلوی خود را به آب استخر وارد نکنید و همچنین سعی کنید آب استخر را قورت ندهید.ترجیحاً هنگام ابتلاء به بیماری توأم با خلط عفونی، به استخر نروید.

وی با تاکید براین مطلب که بعد از استخر نیز افراد حتماً باید بدن خود را شست و شو دهند، گفت: اگر بیماری پوستی از قبیل بیماریهای قارچی قابل سرایت دارید به هیچ عنوان به استخر عمومی مراجعه نکنید.

وی همچنین با اشاره به ایمنی شناگران گفت: خودداری از دویدن در محیط استخر، شنا کردن در عمق متناسب با توانایی شنا کردن و اجتناب از بازی و شوخی های خطرناک می‌تواند ایمنی نسبی افراد را تأمین کند و استفاده از وسایل مورد نیاز برای شنا از قبیل عینک، گوشی و دماغی را فراموش نکنید.

وی افزود: در صورت خستگی و گرفتگی عضلانی شدید از شنا کردن در قسمتهای عمیق خودداری کنید. و همچنین از شنا کردن در دریا هنگامی که شرایط طوفانی است پرهیز کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun