تصفیه آب با استفاده از انرژی خورشید

تصفیه آب با استفاده از انرژی خورشید توسط دانشمندان و محققان هندی ، طراحی و ساخته شد. دانشمندان مرکز تحقیقات اتمی باهابا (BARC) بمبئی ، فن آوری تصفیه آب با کمک انرژی خورشید را راه اندازی کردند که به طور همزمان ، عناصر سمی ، پاتوژن ها و کدورت آب را از بین می برد. سالی پانیکر از بخش نمک زدایی این مرکز گفت : این تکنولوژی تصفیه آب ، در حال حاضر بسیار مورد نیاز مناطق روستایی و یا مناطق دوردست که به برق دسترسی ندارند یا برق را با ولتاژ نامنظم و پرنوسان دریافت می کنند بسیار مناسب است. در این فن آوری ، انرژی لازم برای تصفیه آب از نور خورشید به دست می آید. در این فن آوری که مبتنی بر اسمزمعکوس است آب با فشار از غشاء مخصوص ...
29 ژانویه, 2012

تصفیه آب با استفاده از انرژی خورشید توسط دانشمندان و محققان هندی ، طراحی و ساخته شد.
دانشمندان مرکز تحقیقات اتمی باهابا (BARC) بمبئی ، فن آوری تصفیه آب با کمک انرژی خورشید را راه اندازی کردند که به طور همزمان ، عناصر سمی ، پاتوژن ها و کدورت آب را از بین می برد.
سالی پانیکر از بخش نمک زدایی این مرکز گفت : این تکنولوژی تصفیه آب ، در حال حاضر بسیار مورد نیاز مناطق روستایی و یا مناطق دوردست که به برق دسترسی ندارند یا برق را با ولتاژ نامنظم و پرنوسان دریافت می کنند بسیار مناسب است.
در این فن آوری ، انرژی لازم برای تصفیه آب از نور خورشید به دست می آید. در این فن آوری که مبتنی بر اسمزمعکوس است آب با فشار از غشاء مخصوص عبور می کند و تصفیه می شود.
پانیکر اضافه کرد: این دستگاه بسیار کوچک و قابل حمل است و بدون باتری می تواند آب مورد نیاز جهت آشامیدن و پخت و پز یک خانواده 5 نفره را در روز تامین کند. ظرفیت تولید این دستگاه تصفیه آب ، 10 لیتر در ساعت است.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun