بحران آب شرب در روستاهای نمین (استان اردبیل)

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان نمين گفت:‌ نبود آب شرب در برخي از روستاهاي نمين به بحران و چالشي جدي تبديل شده است. به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سيد‌ تقي دريتيم پيش از ظهر امروز در جلسه بررسي آب شرب نمين و روستاهاي اين شهرستان اظهار داشت: هنوز برخي از روستاهاي نمين از داشتن آب شرب سالم و بهداشتي بي‌بهره هستند، به طوري كه غير ‌بهداشتي بودن آب شرب در برخي از روستاها نيز نگراني‌هايي را به وجود آورده است. وي ضرورت تكميل مجتمع آبرساني امام حسن مجتبي (ع) را با هدف تامين آب شرب روستا‌هاي اطراف نمين و عنبران را يادآور شد و بيان داشت: اگر اين مجتمع تكميل و به بهره‌‌برداري برسد مشكل بسياري از اهالي روستاها نيز برطرف مي‌شود. اين مسئول گفت: به دليل برخي از كمبود‌ها و مشكلات در ...
3 آگوست, 2011

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان نمین گفت:‌ نبود آب شرب در برخی از روستاهای نمین به بحران و چالشی جدی تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سید‌ تقی دریتیم پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی آب شرب نمین و روستاهای این شهرستان اظهار داشت: هنوز برخی از روستاهای نمین از داشتن آب شرب سالم و بهداشتی بی‌بهره هستند، به طوری که غیر ‌بهداشتی بودن آب شرب در برخی از روستاها نیز نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.
وی ضرورت تکمیل مجتمع آبرسانی امام حسن مجتبی (ع) را با هدف تامین آب شرب روستا‌های اطراف نمین و عنبران را یادآور شد و بیان داشت: اگر این مجتمع تکمیل و به بهره‌‌برداری برسد مشکل بسیاری از اهالی روستاها نیز برطرف می‌شود.
این مسئول گفت: به دلیل برخی از کمبود‌ها و مشکلات در حال حاضر آبرسانی سیار از طریق تانکر‌ها را در روستاها شاهد هستیم که این کار نیز به دلیل کمبود تانکر‌ها مشکل‌آفرین شده است.
فرماندار نمین در ادامه سخنان خود ضرورت تسریع در احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نمین را خواستار شد و افزود: نمین تنها شهرستانی است که ماده ۳۲ آن تا کنون تایید نشده و همچنان در بلاتکلیفی احداث تصفیه‌خانه به سر‌ می‌برد.
وی گفت:‌ هر چند این شهرستان دارای موقعیت خاص و شرایط جغرافیایی و طبیعی ویژه است اما مشکلی در احداث تصفیه‌خانه وجود ندارد و باید آبفا به این کار اقدام کند.
دریتیم در ادامه سخنان خود اضافه کرد: در کنار این اقدام ضرورت دارد پسماندهای شهری به صورت اصولی دفع و در مکانی مناسب از چرخه خارج شود تا آلودگی برای شهروندان به وجود نیاورد.
در این جلسه در زمینه تامین آب آشامیدنی روستا‌ها، اختصاص چند تانکر جدید آبرسانی و همچنین احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نمین از محل اعتبارات داخلی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل تصمیم‌گیری و بر سرعت اجرای این طرح‌ها و برنامه‌ها تاکید شد.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun