اعتبارات برای حل مشکل نیترات آب تهران تامین نشده است.

رييس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران گفت: مشكل افت كيفيت آب تهران و افزايش ميزان نيترات در آب بايد به شكل بلند مدت و پايدار حل شود. معصومه ابتكار رييس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران، در واكنش به آلودگي نيترات آب تهران در برخي مناطق بويژه يافت آباد به خبرنگار ايلنا گفت: شوراي شهر و كميته محيط ‌زيست شورا، پيگر دائمي‌ اين موضوع است و يك كارگروه دائمي‌ در اين كميته تشكيل شده كه هر ماه‌ يك بار جلسه تشكيل مي‌دهند. وي خاطرنشان كرد: بايد دقيقا بررسي شود كه مشكل اصلي كجاست، اما آنچه مشخص است، سازمان آب طرح‌هايي را براي رفع مشكل نيترات آب تهران داشته كه متاسفانه اعتبار آن تامين نشده است. به گفته ابتكار، در صورتي كه اعتبارات سازمان آب براي سال 90 درخصوص اجراي رينگ ...
19 سپتامبر, 2011

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکل افت کیفیت آب تهران و افزایش میزان نیترات در آب باید به شکل بلند مدت و پایدار حل شود.

معصومه ابتکار رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، در واکنش به آلودگی نیترات آب تهران در برخی مناطق بویژه یافت آباد به خبرنگار ایلنا گفت: شورای شهر و کمیته محیط ‌زیست شورا، پیگر دائمی‌ این موضوع است و یک کارگروه دائمی‌ در این کمیته تشکیل شده که هر ماه‌ یک بار جلسه تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید دقیقا بررسی شود که مشکل اصلی کجاست، اما آنچه مشخص است، سازمان آب طرح‌هایی را برای رفع مشکل نیترات آب تهران داشته که متاسفانه اعتبار آن تامین نشده است.

به گفته ابتکار، در صورتی که اعتبارات سازمان آب برای سال ۹۰ درخصوص اجرای رینگ جنوبی آب تهران و تکمیل تصفیه خانه شماره ۷ تامین می‌شد شاید خیلی از مشکلات افت کیفیت آب تهران بر طرف شده و امروز با آن مواجه نبودیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه این عقب ماندگی‌ها و مسائلی از این دست باعث می‌شود که شاهد مشکلات خطرسازی در پایتخت باشیم.

به گفته وی ،کاهش بارندگی و نبود مدیریت پایدار منابع آبی کشور از جمله مسائل تشدید کننده افت کیفیت آب و افزایش آلودگی نیترات آب تهران است.

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر کیفیت آب تهران در برخی مناطق بحرانی باشد حتما باید برای خانواده‌هایی که نوزاد دارند از طریق شبکه بهداشت و یا از روش‌های دیگر، آب سالم بدون نیترات تامین کنیم تا مشکلی برای نوزادان در این مناطق پیش نیاید.

وی تصریح کرد: از دو سه سال پیش که این مشکل بوجود آمد که سازمان آب از طریق شیوه RO توانست مشکل نیترات آب تهران را برای مدت کوتاهی حل کند، ولی به علت پر هزینه بودن، این روش برای بلندمدت مقدور نیست.

ابتکار تاکید کرد: مشکل افت کیفیت آب تهران و افزایش میزان نیترات در آب باید به شکل بلند مدت و پایدار حل شود و اجرای رینگ جنوبی شبکه آب تهران و بحث تصفیه خانه شماره ۷ یکی از این اقدامات است که امیدواریم دولت به وظایف خودش در این زمینه و تامین اعتبارات این طرح‌ها عمل کند.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun