آلودگی هوا سالیانه ۵۰۰۰ تهرانی را می کُشد

مديرعامل شركت كنترل كيفيت هواي تهران با اعلام اين كه طبق گزارش وزارت بهداشت، تعداد مرگ و ميرهاي ناشي از آلودگي هواي تهران سالانه به 4000 تا 5000 نفر مي‌رسد، گفت: ميزان آزبست در تهران 50 تا يكصد برابر شهرهاي پاك است. به گزارش مهر، يوسف رشيدي با بيان اين ‌كه در حوزه نظارت در حوزه آلودگي هوا بسيار ضعيف عمل كرده‌ايم، افزود: تلنباري از قوانين اجرا نشده و قوانيني كه قابليت اجرا ندارند مانند موظف كردن وزارت نيرو به بارور كردن ابرها در شرايط هشدار آلودگي هوا، كار را در اين حوزه مشكل كرده است. وي با بيان اين كه در حوزه آلودگي هوا روح كارشناسي در قوانين وجود ندارد و نگاهمان در اين حوزه سطحي و ساده‌انگارانه است، تصريح كرد: نخستين گام براي كاهش آلودگي هوا، اتفاق نظر ملي برمبناي ...
30 اکتبر, 2012

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام این که طبق گزارش وزارت بهداشت، تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوای تهران سالانه به ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر می‌رسد، گفت: میزان آزبست در تهران ۵۰ تا یکصد برابر شهرهای پاک است.

به گزارش مهر، یوسف رشیدی با بیان این ‌که در حوزه نظارت در حوزه آلودگی هوا بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم، افزود: تلنباری از قوانین اجرا نشده و قوانینی که قابلیت اجرا ندارند مانند موظف کردن وزارت نیرو به بارور کردن ابرها در شرایط هشدار آلودگی هوا، کار را در این حوزه مشکل کرده است.

وی با بیان این که در حوزه آلودگی هوا روح کارشناسی در قوانین وجود ندارد و نگاهمان در این حوزه سطحی و ساده‌انگارانه است، تصریح کرد: نخستین گام برای کاهش آلودگی هوا، اتفاق نظر ملی برمبنای این حقیقت است که خسارات آلودگی هوا بر سلامت انسان‌ها باید متوقف شود.

رشیدی با ارائه تصویری اجمالی از شهر تهران، اعلام کرد: کلکسیونی از انواع آلاینده‌ها و تلنباری از انبوه قوانین اجرا نشده، داریم و برآورد می‌شود خسارات آلودگی هوا به کشورمان هر سال بالغ بر هشت میلیارد دلار باشد. این در حالی است که در هوای تهران آلاینده‌هایی وجود دارد که تاکنون اندازه‌گیری نشده به همین علت اگر آلودگی هوا را به جای این که روزانه بسنجیم در بلندمدت مورد سنجش قرار دهیم، آمارها از این میزان نیز بیشتر می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun