آلودگی هوا خطر بروز دیابت را افزایش می دهد.

آلودگی هوا خطر بروز دیابت را افزایش می دهد. نتایج یك مطالعه جدید در آمریكا ارتباط آلودگی هوا با بروز بیماری دیابت را نشان داده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، این مطالعه كه روی گروهی از زنان آمریكایی آفریقایی تبار انجام شده است نشان می‌هد که آلودگی هوا خطر ابتلا به دیابت و فشار خون بالا را افزایش می‌دهد. پاتریشیا كوگان متخصص دانشكده بهداشت عمومی دانشگاه بوستون و مركز همه گیرشناسی اسلون در آمریكا در این باره اظهار داشت: در مطالعات قبلی رابطه بین آلودگی هوا و افزایش خطر ابتلا به امراض قلبی و عروقی به خوبی نمایان شده است اما در این مطالعه جدید مشخص شد كه آلودگی هوا درعین حال می‌تواند باعث بالا رفتن فشار خون و همچنین افزایش خطر بروز دیابت شود. این نتایج حاصل آزمایشات ...
7 ژانویه, 2012

آلودگی هوا خطر بروز دیابت را افزایش می دهد.

نتایج یک مطالعه جدید در آمریکا ارتباط آلودگی هوا با بروز بیماری دیابت را نشان داده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، این مطالعه که روی گروهی از زنان آمریکایی آفریقایی تبار انجام شده است نشان می‌هد که آلودگی هوا خطر ابتلا به دیابت و فشار خون بالا را افزایش می‌دهد.

پاتریشیا کوگان متخصص دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه بوستون و مرکز همه گیرشناسی اسلون در آمریکا در این باره اظهار داشت: در مطالعات قبلی رابطه بین آلودگی هوا و افزایش خطر ابتلا به امراض قلبی و عروقی به خوبی نمایان شده است اما در این مطالعه جدید مشخص شد که آلودگی هوا درعین حال می‌تواند باعث بالا رفتن فشار خون و همچنین افزایش خطر بروز دیابت شود.

این نتایج حاصل آزمایشات درازمدت روی ۴۰۰۰ شرکت کننده است و شرح کامل آن در مجله گردش خون به چاپ رسیده است.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun