آلودگی هوای داخل منازل برای زنان سالمند خطرناک است.

پزشكان هشدار دادند زنان سالمندی كه در معرض آلاینده های هوایی داخل منازل قرار دارند با افزایش خطر بالا رفتن فشار خون مواجه هستند. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این آلودگی ها از وسایل گرمایشی و پخت وپز در داخل خانه ها ناشی می شوند. در این مطالعه پزشكان از ۲۸۰ زن كه دریك منطقه دورافتاده در استان یونان چین زندگی می كردند درخواست كردند یك وسیله پرتابل نمونه برداری از هوا را به خودشان نصب كرده و مدت ۲۴ ساعت هوایی را كه این زنان تنفس می كردند، نمونه برداری كردند این زنان از یك اقلیت نژادی موسوم به Naxi بودند و معمولا در خانه های خود از اجاق گاز و یا چاله آتش برای طبخ غذا استفاده می كنند. به گزارش شبكه خبری ان بی ...
18 جولای, 2011

پزشکان هشدار دادند زنان سالمندی که در معرض آلاینده های هوایی داخل منازل قرار دارند با افزایش خطر بالا رفتن فشار خون مواجه هستند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این آلودگی ها از وسایل گرمایشی و پخت وپز در داخل خانه ها ناشی می شوند.

در این مطالعه پزشکان از ۲۸۰ زن که دریک منطقه دورافتاده در استان یونان چین زندگی می کردند درخواست کردند یک وسیله پرتابل نمونه برداری از هوا را به خودشان نصب کرده و مدت ۲۴ ساعت هوایی را که این زنان تنفس می کردند، نمونه برداری کردند این زنان از یک اقلیت نژادی موسوم به Naxi بودند و معمولا در خانه های خود از اجاق گاز و یا چاله آتش برای طبخ غذا استفاده می کنند.

به گزارش شبکه خبری ان بی سی، دکتر جیل بائوم گارتنر از متخصصان دانشگاه واشنگتن که این مطالعه را انجام داده تشریح کرد: من مدت زیادی این زنان را در حین پخت و پز تماشا می کردم. آنها در آشپزخانه ای هستند که هوای آنها تهویه نمی شود. این زنان اظهار ناراحتی و نارضایتی می کنند اما این هم یکی دیگر از دشواری های زندگی روستایی است.

بائوم گارتنر که هم اکنون از متخصصان انستیتو محیط زیست در دانشگاه مینسوتای آمریکا است، تاکید کرد: بیشتر زنان حتی در آشپزخانه هایی که دودکش یا تهویه دارند در معرض این قبیل گازهای آلوده کننده هوا هستند که هرچه مقدار آن بیشتر باشد احتمال افزایش فشارخون را در زنان بویژه از سن۵۰ سالگی به بعد تشدید می کند.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun