آلودگی هوای تهران : زنگ هشدار به صدا در آمد.

آلودگی هوا در تهران دوشنبه زنگ هشدار را در تالار ایران زمین شهرداری تهران به صدا درآمد در حالی که در این تالار که نشستی نیز برقرار بود، کارشناسان و مسئولان و خبرنگاران از نبود برنامه‌ای مشخص از سوی دولت برای کاهش آلودگی هوا ابراز نگرانی کردند. وحید نوروزی، معاون اجرایی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه فاقد برنامه اجرایی مشخص در کاهش آلودگی هوا هستیم اضافه کرد: خودروهای بی‌کیفیت و پایین بودن کیفیت سوخت 2 عامل اصلی آلودگی هوا در تهران می باشند که رفع این مشکلات به قضیه مرغ و تخم مرغ شبیه شده است. یوسف رشیدی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز در این نشست با اشاره به مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا اظهار داشت: ذرات معلق کمتر از2.5میکرون که در هوای تهران ...
12 دسامبر, 2011

آلودگی هوا در تهران دوشنبه زنگ هشدار را در تالار ایران زمین شهرداری تهران به صدا درآمد در حالی که در این تالار که نشستی نیز برقرار بود، کارشناسان و مسئولان و خبرنگاران از نبود برنامه‌ای مشخص از سوی دولت برای کاهش آلودگی هوا ابراز نگرانی کردند.

وحید نوروزی، معاون اجرایی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه فاقد برنامه اجرایی مشخص در کاهش آلودگی هوا هستیم اضافه کرد: خودروهای بی‌کیفیت و پایین بودن کیفیت سوخت ۲ عامل اصلی آلودگی هوا در تهران می باشند که رفع این مشکلات به قضیه مرغ و تخم مرغ شبیه شده است.
یوسف رشیدی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز در این نشست با اشاره به مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا اظهار داشت: ذرات معلق کمتر از۲٫۵میکرون که در هوای تهران وجود دارد از ماسک‌ها عبور کرده و وارد ریه می‌شود.

در این نشست ناصر کرمی، کارشناس محیط ‌زیست به برنامه‌های اجرا نشده اشاره کرد و از مسئولان خواست تا هر چه زودتر طرح جامع کاهش آلودگی هوا که مورد بازنگری قرار گرفته است را اجرایی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun