آب آشامیدنی با طعم نفت در پل دختر

حيوانات اهلي همچون مرغ و بوقلمون و دام‌ها بر اثر نشت نفت تلف شده و در فصل گرما نمي توانيم کولر آبي‌مان را روشن کنيم. بوي بد و نامطبوع نفت تمام زندگي ما را در برگرفته و زندگي را به کام اهالي تلخ کرده است.
31 می, 2011

مردم روستاهای حاشیه خطوط انتقال نفت نیز که پس از سال‌ها دست و پنجه نرم کردن با مشکلات شاهد آغاز عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی کوثر بودند، سختی و مشقت بی‌آبی و استفاده از آب تانکر را به جان خریدند تا بنا بر وعده‌های داده شده، این پروژه در عید غدیر پارسال به بهره‌برداری برسد، ولی نه‌تنها مشکل این روستاییان حل نشد بلکه مشکل روستاییان جنوب پلدختر هر روز بیشتر شده است.

دهیار روستای «شهدای تنگ فنی» پلدختر به مهر گفت: روستای ما در حاشیه تلمبه خانه «تنگ فنی» قرار گرفته و حدود ۱۵ سال است که با مشکلات جدی در زمینه آب آشامیدنی و آب کشاورزی مواجه هستیم.

رمضان ترکارانی افزود: چشمه آب آشامیدنی روستا آلوده به نفت شده و مدت زیادی است که از این آب آلوده به نفت استفاده می‌کنیم. زمین‌های کشاورزی روستایمان نیز بر اثر نشت نفت نابود شده است.

هوشنگ قیاس نظری، یکی دیگر از اهالی روستا گفت: حیوانات اهلی همچون مرغ و بوقلمون و دام‌ها بر اثر نشت نفت تلف شده و در فصل گرما نمی توانیم کولر آبی‌مان را روشن کنیم. بوی بد و نامطبوع نفت تمام زندگی ما را در برگرفته و زندگی را به کام اهالی تلخ کرده است. وی افزود: مشکلات اهالی این روستا در فصل گرما مضاعف می‌شود، زیرا در این فصل سال نمی‌توان استحمام کرد و بهداشت اهالی سخت در مخاطره افتاده است.

صمد ترکارانی یکی دیگر از اهالی روستای شهدای تنگ فنی نیز گفت: مدتی است که آب آشامیدنی این روستا توسط لوله از تلمبه‌خانه تنگ فنی تامین می‌شود، ولی متاسفانه یک روز روستا دارای آب آشامیدنی است و ۱۰ روز بدون آب که این خود مشکلات اهالی را چند برابر می‌کند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان لرستان نیز در این خصوص گفت: این چند روستا قبل از نشت نفت از نظر آب آشامیدنی مشکلی نداشتند، ولی متاسفانه نشت نفت تلمبه‌خانه «تنگ فنی» موجب شده که آب آشامیدنی روستا آلوده به نفت شود.

علیرضا کاکاوند با تاکید بر این‌که مسوولان شرکت نفت باید پاسخگوی این مشکل که ایجاد کرده‌اند باشند، گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان کار مطالعاتی را در این زمینه آغاز کرده، ولی متاسفانه آب زیرزمینی در این منطقه کم است و حداقل فاصله تا رسیدن به یک آب مطمئن و پایدار ۱۸ کیلومتر است.

وی با تاکید بر این‌که در صورتی که شرکت نفت هزینه آن را پرداخت کند، ما آماده اجرای این پروژه هستیم، افزود: اگر مسوولان شرکت نفت همکاری کنند، می‌توان مشکل آب آشامیدنی چند روستای تنگ فنی را حل کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: متاسفانه مکاتباتی در این راستا از سوی شرکت آب و فاضلاب و فرمانداری با وزارت نفت انجام شده، ولی تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100844976150

5/5 - (1 امتیاز)

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

hirabsun