چرا باید هر شش ماه یکبار فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تعویض کنم؟(برای دیدن پاسخ روی سوال کلیک کنید)

عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب، علاوه بر اینكه در روند تصفیه آب اختلال ایجاد كرده و كیفیت آب تصفیه شده را زیر ...
24 جولای, 2017

عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب، علاوه بر اینکه در روند تصفیه آب اختلال ایجاد کرده و کیفیت آب تصفیه شده را زیر سؤال میبرد، از طرفی می تواند باعث وارد آمدن خسارت به اجزای دستگاه شده و شما را متحمل هزینه های بیشتری کند:

علت این است که ذرات معلقی نظیر گل و لای، شن و ماسه، ذرات ناشی از خوردگی لوله ها و …. که توسط فیلترهای الیافی از آب گرفته میشوند، در اطراف این فیلترها تجمع کرده و نه تنها باعث کاهش حجم آب ورودی به دستگاه می شوند بلکه، خود منشاء ایجاد آلودگی های ثانویه شده و محل مناسبی برای رشد میکروارگانیزمهای بیماری زا خواهند شد.

همچنین فیلترهای کربنی به طور متوسط پس از ۶ ماه اشباع شده و قادر به جذب سطحی کلر و گازهای شیمیایی نمی باشند. در نتیجه گازهای شیمیایی و کلر محلول در آب از این فیلترها عبور کرده و نه تنها باعث افت کیفیت آب تولید شده میشوند بلکه به مرور زمان باعث صدمه زدن به ممبرین Ro شده و آن را تخریب می کنند. این درحالی است که با تعویض به موقع این فیلترها می توان از وارد شدن صدمه به ممبرین RO جلوگیری کرده و هزینه های نگه داری دستگاه را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش داد.

اشباع شدن فیلترهای کربن فعال، تجمع مواد آلی در این فیلترها را به دنبال دارد. مواد آلی جذب شده توسط این فیلترها پس از اینکه فیلتر دیگر قادر به جذب کلر نباشد، محیط بسیار مناسبی برای تغذیه و رشد باکتریها، انگلها و سایر میکروارگانیزمها را فراهم آورده و باعث بوجود آمدن مشکلات جدی در بهداشت و سلامت آب میشوند.

مسلم است که تعویض به موقع فیلترهای الیافی و کربنی، علاوه بر اینکه سلامتی و بهداشت مداوم آب آشامیدنی شما را تضمین می کند، همچنین باعث کاهش چشمگیر هزینه های نگهداری دستگاه نیز خواهد شد.

hirabsun