برتری های آب تصفیه شده توسط دستگاههای تصفیه آب آکواجوی، نسبت به آب بطری (آب معدنی) چیست؟(برای دیدن پاسخ روی سوال کلیک کنید)

بعضا مشاهده شده است كه عده ای سودجو، اقدام به تولید و توزیع آب غیر بهداشتی بعنوان آب معدنی می كنند. با ...
18 جولای, 2017
  1. بعضا مشاهده شده است که عده ای سودجو، اقدام به تولید و توزیع آب غیر بهداشتی بعنوان آب معدنی می کنند. با استفاده از دستگاه های تصفیه آب آکواجوی، اطمینان حاصل می کنید که آب مصرفی خانواده از روشهای کاملا بهداشتی تولید می شود و خودتان بر کیفیت آن نظارت دارید.
  2. نگهداری آب در بطری های پلاستیکی احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. مخصوصا در صورت نگهداری بطری‌های آب در معرض نور خورشید، موادی از پلاستیک به آب نفوذ می کند که سرطانزایی آنها به اثبات رسیده است. این درحالی است که بسیاری از کسبه، بطری های آب را در خیابانها و پیاده روهای مقابل فروشگاهها و در معرض نور خورشید قرار می دهند.
  3. برخی از تولید کننده ها جهت افزایش ماندگاری آب بطری، از مواد نگهدارنده استفاده می کنند. در نتیجه خلوص آبهای بطری محل تردید است.
  4. حمل و نقل و نگهداری آب های معدنی نیازمند صرف انرژی، زمان و هزینه زیادی است.
  5. زباله های حاصل از بطری های آب معدنی، غیر قابل تجزیه بوده و باعث آلودگی محیط زیست می شوند.
  6. بخش اعظمی از بهای آب معدنی ها، در واقع هزینه های بسته بندی و توزیع آنهاست که از مشتری دریافت می‌گردد.
  7. و در آخر اینکه اگر قیمت هر بطری آب معدنی را بطور متوسط ۱۰۰۰ تومان در نظر بگیریم و مصرف هر نفر در روز فقط جهت آشامیدن دو بطری باشد هزینه آب شرب هر نفر ۲۰۰۰ تومان در روز و هزینه فقط آب شرب یک خانواده ۴ نفره در روز ۸۰۰۰ تومان در روز و به عبارتی ۲۹۲۰۰۰۰ (دو میلیون و نهصد و بیست هزار تومان ) در سال خواهد شد! خودتان قضاوت کنید.

اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوت های آب معدنی و آب تصفیه شده را در مقاله ی زیر بخوانید:

آب معدنی بخوریم یا دستگاه تصفیه آب بخریم؟

hirabsun