۵۹۱ روستای استان یزد با مشکل كمبود آب آشامیدنی مواجه هستند

به گزارش خبرگزاری ایرنا به گفته محمدرضا حاتمی(مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان یزد): در 591 روستای شهرستان یزد حدود 100 هزار نفر سکنی گزیدند. وی با اشاره به فعالیت آبرسانی 30 مجتمع در استان، ادامه داد: اكنون آب آشامیدنی 310 روستای استان با 16 تانكر سیار و 442 تانكر ثابت تامین می شود . بنا به اظهار خاتمی(مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان یزد): از آثار خشكسالی در سالهای اخیر، كاهش آب سفره های زیرزمینی، افت كیفیت و شور شدن آن بوده است که این استان را با کمبود آب سالم و بهداشتی روبرو کرده است. به گفته محمدحسین امامی (مدیركل مدیریت بحران استانداری یزد):بحران كاهش 53 درصدی بارندگی های امسال استان در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است بعلاوه میزان بارندگی سالانه استان یزد بین 90 تا 110 ...
8 می, 2016

به گزارش خبرگزاری ایرنا به گفته محمدرضا حاتمی(مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان یزد): در ۵۹۱ روستای شهرستان یزد حدود ۱۰۰ هزار نفر سکنی گزیدند.
وی با اشاره به فعالیت آبرسانی ۳۰ مجتمع در استان، ادامه داد: اكنون آب آشامیدنی ۳۱۰ روستای استان با ۱۶ تانكر سیار و ۴۴۲ تانكر ثابت تامین می شود .
بنا به اظهار خاتمی(مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان یزد): از آثار خشكسالی در سالهای اخیر، كاهش آب سفره های زیرزمینی، افت كیفیت و شور شدن آن بوده است که این استان را با کمبود آب سالم و بهداشتی روبرو کرده است.
به گفته محمدحسین امامی (مدیركل مدیریت بحران استانداری یزد):بحران كاهش ۵۳ درصدی بارندگی های امسال استان در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده است بعلاوه میزان بارندگی سالانه استان یزد بین ۹۰ تا ۱۱۰ میلیمتر اعلام شده است که به دنبال آن امسال این بحران حادتر خواهد شد..
وی افزود خشكسالی های دو دهه گذشته، خسارات جبران ناپذیری را برای منابع اقتصادی استان یزد بویژه بخش كشاورزی روستاییان به دنبال داشته است.
به گفته کارشناسان نگرانی درباره کیفیت آب آشامیدنی در برخی از شهرها باعث شده است مردم به استفاده از آب های معدنی موجود در بازار روی آورند، که علاوه بر نامناسب بودن آنها از نظر بهداشتی، برای سلامتی انسان نیز به دلیل دارا بودن بطری های غیر بهداشتی و تجزیه مواد متشکله آنها در آب، خطراتی را نیز به دنبال خواهد داشت،همچنین وجود کلر- نیترات و مضرات آن در آب مصرفی، مردم این شهرها را ملزم به انجام تصفیه آب آشامیدنی می کند ،که می توان این نیاز مبرم را با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی برطرف نمود.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.