۲۷ هزار روستایی در میناب از آب شرب بهره مند شدند

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی میناب گفت: با تجهیز سه حلقه چاه، مشکل کمبود آب 27 هزار نفر در سطح روستاهای این شهرستان رفع شد. به گزارش ایرنا، حمید کمالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این چاه ها شامل زرتوجی، چاه گورزانگ و چاه شماره هفت طرح کناره است که برای تجهیز آن ها هفت میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است. وی بیان داشت: با تجهیز این چاه ها در اردیبهشت ماه امسال، مشکل کمبود آب روستاهای گورزانگ، باغگلان، تم بساط، تم بلوچان، تم گوهر، تمبک و 18 روستای جنوب طرح کناره برطرف شد. 18 سال خشکسالی در هرمزگان موجب شده تا سطح آب 90 درصد از دشت های استان با افت معادل نیم متر و حداکثر 28 متر مواجه شوند. استان هرمزگان دارای ...
14 جولای, 2017

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی میناب گفت: با تجهیز سه حلقه چاه، مشکل کمبود آب ۲۷ هزار نفر در سطح روستاهای این شهرستان رفع شد.

به گزارش ایرنا، حمید کمالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این چاه ها شامل زرتوجی، چاه گورزانگ و چاه شماره هفت طرح کناره است که برای تجهیز آن ها هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی بیان داشت: با تجهیز این چاه ها در اردیبهشت ماه امسال، مشکل کمبود آب روستاهای گورزانگ، باغگلان، تم بساط، تم بلوچان، تم گوهر، تمبک و ۱۸ روستای جنوب طرح کناره برطرف شد.
۱۸ سال خشکسالی در هرمزگان موجب شده تا سطح آب ۹۰ درصد از دشت های استان با افت معادل نیم متر و حداکثر ۲۸ متر مواجه شوند.
استان هرمزگان دارای ۱۳ شهرستان، ۳۸ بخش و ۸۵ دهستان و جمعیتی افزون بر یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۱۸۳ نفر است که تقریبا بیش از نیمی از جمعیت این استان در روستاها زندگی می کنند .
تعداد کل روستاهای استان یکهزار و ۷۳۰ روستا، تعداد کل روستاهای دارای تاسیسات آبرسانی یکهزار و ۲۴۵ روستا، تعداد روستاهای تحت پوشش شرکت آبفار هرمزگان یکهزار و ۳۰ روستا است.
۳۷۵ حلقه چاه، ۵۴ دهنه چشمه، یک رشته قنات، ۲۰ سایت آبشیرینکن و سایر انشعابات آب مناطق روستایی هرمزگان را تامین می کنند.
نزدیک به ۲ دهه خشکسالی و کم آبی درهرمزگان موجب خشک شدن ۳۶۵حلقه چاه آب آشامیدنی، ۱۸ دهنه چشمه و قنات، ۱۰۰ حلقه چاه و کاهش آب ۱۳۵ حلقه چاه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد شده است.
بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های باران ‌سنجی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در میان کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور، استان هرمزگان با ۴ میلی‌متر بارندگی در رتبه دوم قرار دارد.
از ۷۴ دشت موجود در هرمزگان تمامی آنها دارای بیلان منفی هستند و ۳۸ دشت ممنوعه و مابقی دشت ها نیز شور است.
شهرستان میناب در ۹۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است.

خبر اصلی را در اینجا بخوانید.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.