۲۵ درصد لوله های انتقال آب در شاهرود فرسوده است / اعتبار مورد نیاز برای نوسازی آن بیش از ۷۰ میلیارد ریال

ایرنا- فرماندار شاهرود گفت : 25 درصد لوله های انتقال آب در بخش خانگی و صنعتی این شهرستان فرسوده است و نیاز ضروری به نوسازی دارد.
29 نوامبر, 2017

سید محمدرضا هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از مجموع چهار هزار کیلومتر لوله انتقال آب در بخش خانگی و صنعتی این شهرستان ، بیش از ۷۰۰ کیلومتر آن فرسوده است.
وی اعتبار مورد نیاز برای نوسازی لوله های انتقال آب این شهرستان را بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اعلام و اضافه کرد : کمبود آب یکی از دلایل اصلی در تعطیلی واحدهای معدنی و صنعتی شهرستان در چند سال گذشته بوده است.
وی اظهارداشت : بیش از ۳۰ واحد صنعتی شاهرود با مشکل کمبود آب مواجه است که فرسودگی لوله های انتقال آب یکی از دلایل اصلی در کسری آب این شهرستان در بخش تولید است.
فرماندار شاهرود تصریح کرد : در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۵۰ کیلومتر از لوله های انتقال آب این شهرستان با یک میلیارد ریال اعتبار نوسازی شد و در چهار سال آینده هم با تخصیص به موقع اعتبار، نوسازی ۲۰۰ کیلومتر دیگر برنامه ریزی شده است.
هاشمی تصریح کرد : اکنون شهرستان شاهرود با کمبود آب ۱۶۰ لیتر در ثانیه در بخش خانگی و صنعتی مواجه است که باید برای رفع این معضل برنامه های راهبردی در کمترین زمان ممکن اتخاذ شود.
فرماندار شاهرود بیان داشت : در تابستان امسال به هشت روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می شد و استفاده بهینه در مصرف آب می تواند در میان و بلندمدت بخش قابل توجه ای کسری آب در شاهرود را برطرف کند.
شهرستان شاهرود بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.
به گزارش ایرنا، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و در استان سمنان ۱۶۰ لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.