۲۰ درصد لوله های انتقال آب دامغان فرسوده است

از مجموع 2 هزار کیلومتر لوله انتقال آب در بخش خانگی و صنعتی در شهرستان دامغان ، بیش از 400 کیلومتر آن فرسوده است.
8 اکتبر, 2017

علی اصغر مجد روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود : از مجموع ۲ هزار کیلومتر لوله انتقال آب در بخش خانگی و صنعتی در شهرستان دامغان ، بیش از ۴۰۰ کیلومتر آن فرسوده است.
وی با تاکید بر ضرورت تامین این مقدار اعتبار مورد نیاز ، اظهارداشت : کمبود آب یکی از دلایل اصلی در تعطیلی واحدهای معدنی و صنعتی این شهرستان در چند سال گذشته بوده است.
وی اضافه کرد : بیش از ۳۰ واحد صنعتی دامغان با مشکل کمبود آب مواجه است که فرسوده گی لوله های انتقال آب یکی از دلایل اصلی در کسری آب در این شهرستان در بخش تولید است.
فرماندار دامغان اضافه کرد : در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۰ کیلومتر از لوله های انتقال آب این شهرستان با اعتبار یک میلیارد ریال نوسازی شد و در چهار سال آینده هم با تخصیص به موقع اعتبار، نوسازی ۲۰۰ کیلومتر دیگر برنامه ریزی شده است.
مجد تصریح کرد : اکنون شهرستان دامغان با کمبود آب ۲۰ لیتر در ثانیه در بخش خانگی و صنعتی مواجه است که باید برای رفع این معضل برنامه های راهبردی در کمترین زمان ممکن اتخاذ شود.
فرماندار دامغان اضافه کرد : در تابستان امسال به هشت روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می شد و استفاده بهینه در مصرف آب می تواند در میان و بلندمدت بخش قابل توجه ای کسری آب در دامغان را برطرف کند.
شهرستان دامغان بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.
به گزارش ایرنا، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و در استان سمنان ۱۶۰ لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.