۱۸۹روستا در کهگیلویه و بویراحمد فاقد آب شرب سالم هستند

یاسوج – خبرگزاری مهر: مدیرکل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 189 روستا با جمعیتی حدود پنج هزار و 278 نفر در این استان فاقد آب شرب سالم هستند. به گزارش خبرنگار مهر، سجاد رستگار عصر دوشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: از این تعداد تنها هفت روستا بالای 20 خانوار است و مابقی نیز روستاهای زیر 20خانوار و عمدتا به صورت پراکنده و در مناطق سخت گذر هستند. وی بیان کرد: بیش از یک هزار و 676 روستای دارای سکنه با جمعیتی افزون بر 310 هزار نفر در سطح استان وجود دارد که بیش از یک هزار و 487 روستا با جمعیتی حدود 305 هزار دارای آب آشامیدنی سالم هستند. وی تعداد روستاهای تحت پوشش شبکه آبرسانی شهری و روستایی استان را 967 روستای بزرگ با جمعیتی بیش از265 هزار ...
6 می, 2013

یاسوج – خبرگزاری مهر: مدیرکل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۸۹ روستا با جمعیتی حدود پنج هزار و ۲۷۸ نفر در این استان فاقد آب شرب سالم هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، سجاد رستگار عصر دوشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: از این تعداد تنها هفت روستا بالای ۲۰ خانوار است و مابقی نیز روستاهای زیر ۲۰خانوار و عمدتا به صورت پراکنده و در مناطق سخت گذر هستند.
وی بیان کرد: بیش از یک هزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه با جمعیتی افزون بر ۳۱۰ هزار نفر در سطح استان وجود دارد که بیش از یک هزار و ۴۸۷ روستا با جمعیتی حدود ۳۰۵ هزار دارای آب آشامیدنی سالم هستند.
وی تعداد روستاهای تحت پوشش شبکه آبرسانی شهری و روستایی استان را ۹۶۷ روستای بزرگ با جمعیتی بیش از۲۶۵ هزار نفر عنوان کرد و بیان داشت: آب آشامیدنی بیش از ۵۳۰ روستا با جمعیتی افزون بر ۳۹هزار نفر در این استان از طریق چشمه ها تامین می شود.
رستگار با اشاره به خدمات آبرسانی به عشایر نیز گفت: آب شرب مناطق عشایری تا زمانی که در اقامتگاه پاییزه و زمستانه خود هستند از طریق آبفای روستایی تامین می شود و در زمان کوچ به مناطق ییلاق نیز با حوزه امور عشایری است.
سرانه مصرف آب در استان بالاست
وی بر صرفه جویی در مصرف آب در روستاها تاکید کرد و گفت: سرانه مصرف آب برای هر نفر در جهان بیش از هفت هزار متر مکعب و در ایران حدود یک هزار و ۷۰۰ مترمکعب و در استان بالاتر از این میزان است.
رستگار افزود: میانگین بارندگی بلند مدت در جهان حدود ۸۰۰ میلیمتر است در حالی که میانگین بارش بلند مدت در ایران حدود ۲۵۰میلیمترو کمتر از یک سوم نرم جهانی گزارش شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای روستایی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه هم اکنون ۴۷۲ منبع تولید آب در این استان وجود دارد، گفت: آب شرب روستاهای کهگیلویه وبویراحمد با ۱۹۵ ایستگاه پمپاژ تامین می شود.
رستگار اولویت کاری شرکت آبفای روستایی استان را در سال جاری تکمیل و بهره برداری پروژه های نیمه تمام در شهرستان های مختلف استان اعلام کرد و افزود: در صورت تامین اعتبار لازم تمامی پروژه های نیمه تمام و اولویت دار در سال ۹۲ به اتمام خواهد رسید

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.