۱۳ دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در رفسنجان نصب شد

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از ایرنا   مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به کیفیت پایین آب آشامیدنی در رفسنجان گفت: از سال گذشته تاکنون 13 دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در نقاط مختلف این شهر نصب شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از  ایرنا محمد طاهری روز سه شنبه در نشست خبری در سالن کنفرانس شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان افزود: کیفیت آب استان کرمان در کوهبنان، ریحانشهر، رفسنجان و شهربابک پایین است لذا برای ارتقاء کیفیت آب و تامین سلامتی مردم در این بخش، دستگاههای تصفیه آب در این مناطق نصب می شود. وی با اشاره به وجود 58 هزار مشترک آب در شهر رفسنجان بیان کرد: ...
17 آگوست, 2017

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از ایرنا   مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به کیفیت پایین آب آشامیدنی در رفسنجان گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۳ دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در نقاط مختلف این شهر نصب شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از  ایرنا محمد طاهری روز سه شنبه در نشست خبری در سالن کنفرانس شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان افزود: کیفیت آب استان کرمان در کوهبنان، ریحانشهر، رفسنجان و شهربابک پایین است لذا برای ارتقاء کیفیت آب و تامین سلامتی مردم در این بخش، دستگاههای تصفیه آب در این مناطق نصب می شود.
وی با اشاره به وجود ۵۸ هزار مشترک آب در شهر رفسنجان بیان کرد: شهرهای مجاور رفسنجان از جمله کشکوئیه، صفاییه و بهرمان مشکل کیفیت آب ندارند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان افزود: آب در دستگاههای تصفیه در شهر رفسنجان، در ۲ مرحله شامل حذف فلزات سنگین و رساندن سختی آب به حد استاندارد تصفیه می شود.
طاهری با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از جغرافیای ایران در منطقه گرم و خشک با بارندگی پایین قرار دارد گفت: در رفسنجان نیز متأسفانه بارندگی کمتر از میانگین استان کرمان است به طوری که در سال گذشته ۵۹ میلیمتر بارندگی در رفسنجان داشتیم.
وی تصریح کرد: هر لیتر آبی که در دستگاههای تصفیه رفسنجان سالم سازی می شود معادل ۳۶ تومان به مردم فروخته می شود در حالی که هر لیتر آب در بسته بندی ها ۸۰۰ تومان است لذا مردم بدانند کیفیت آب تصفیه شده از کیفیت آب بسته بندی شده بالاتر است و هزینه گزاف نپردازند.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمان نیز گفت: هر میزانی آبی که به دستگاههای تصفیه آب جهت سالم سازی وارد می شود ۲۵ درصد به صورت پسآب بیرون می آید که بی خطر است.
مجتبی ابراهیمی تصریح کرد: ec پساب در حد استاندارد و برای محیط زیست بی خطر است و می توان از آن برای آبیاری فضای سبز و در صنعت استفاده کرد.
وی افزود: مجهز ترین آزمایشگاه جنوب شرق کشور در کرمان قرار دارد که آب تصفیه شده را در طول روز سه مرتبه مورد آزمایش قرار می گیرد.
معاون توسعه شرکت آب و فاضلاب استان کرمان نیز گفت: امسال ایجاد ۱۵ هزار مترمکعب مخزن و بازسازی ۲۵ کیلومتر خطوط شبکه اصلی آب و فاضلاب شهر رفسنجان در دستور کار است.
عباس سلطانی افزود: در تأمین آب بهرمان نیز ۱۲ کیلومتر خط انتقال احداث شده و ایجاد سه هزار متر مکعب نیز در حال انجام داریم، مطالبات ایجاد شبکه آب و فاضلاب در صفاییه انجام شده و برای پروژه شهری تصفیه فاضلاب رفسنجان ۳۰۰ میلیاردتومان هزینه شبکه و را ه اندازی تصفیه خانه مرکزی بودجه نیاز است که اگر تأمین شود ظرف مدت سه سال ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: سالانه ۴۵ تا ۵۰ کیلومتر بازسازی شبکه های فرسوده آب در رفسنجان انجام می شود.
حسین چرخ انداز مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان نیز گفت: ۱۳ مورد دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در شهر رفسنجان نصب شده است.
رفسنجان با ۳۱۱ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

منبع 

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.