۴۰ درصد منابع آبی جاری تهران در معرض انواع میکروب ها

هم اکنون حدود 40 درصد منابع آبی جاری تهران در معرض انواع میکروب ها قرار گرفته است که عمدتا به وسیله ساکنان حاشیه این منابع صورت می گیرد که اعیان نشین بوده و درکنار رودخانه ساخت و ساز کردند، باید مشخص شود که به چه مجوزی این ساخت و سازها انجام شده است.
23 اکتبر, 2017

آبهای جاری

گرچه مقدار آبی كه در هر لحظه در روی زمین جریان دارد در مقایسه باحجم آب كره بسیار ناچیز است , ولی بسیاری از تغییرات سطح زمین توسط همین آبها انجام می گیرد . آبهای جاری از نظر تامین آب مصرفی انسان, در كشاورزی , صنعت ,‌ تولید نیروی الكتریسیته ارزان , ماهیگیری ,‌ كشتی رانی و به عنوان مرزهای طبیعی و … اهمیت خاصی دارند .

بخش از باران راكه در سطح زمین به سوی مناطق پست تر جاری می شود «رواناب» می گویند . عوامل مختلفی بر میزان رواناب حاصل از یك بارندگی موثر است .

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از تابناک: علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از هرگونه تهدید و آفات جبران ناپذیر برای تمامی منابع زیرزمینی تهران قانون مجوز اخذ عوارض برای توسعه شبکه های آب و فاضلاب را صادر کرده است، مهم نیست که این عوارض از مشترکان دریافت شود؛ بلکه شورای عالی استان ها می تواند دراین خصوص طرحی  را آماده و به مجلس ارسال کند.

محجوب با تاکید براینکه سلامت آب رودخانه ای  تهران مشکلی ندارد، گفت: متاسفانه برخی افراد در کنار آبریز لواسان به آلودگی سدها دامن می زنند، یعنی اعیان و اشراف به خود حق می دهند که آب مورد استفاده مردم تهران را در سرچشمه  آلوده کنند؛ پیشتر گفته شد سکونت درکنار رودخانه ها باید در فاصله ۱۵۰ متری باشد؛ اگر این فاصله رعایت شود، به هیچ عنوان بنایی ساخته نمی شود؛ این درحالی است که درحال حاضر در داخل رودخانه هتل ساخته شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید براینکه مسئولان وزارت نیرو باید دراین خصوص پاسخ دهند، تصریح کرد: هم اکنون حدود ۴۰ درصد منابع آبی جاری تهران در معرض انواع میکروب ها قرار گرفته است که عمدتا به وسیله ساکنان حاشیه این منابع صورت می گیرد که اعیان نشین بوده و درکنار رودخانه ساخت و ساز کردند، باید مشخص شود که به چه مجوزی این ساخت و سازها انجام شده است.

منبع

 

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.