گرد و غبار در خوزستان/ آبادان ۲۸ برابر حد مجاز

اهواز - ایرنا - گرد و غبار که از عصر دوشنبه برخی شهرستان های خوزستان را در برگرفته صبح سه شنبه در آبادان به 28 برابر حد مجاز رسید.
31 اکتبر, 2017

به گزارش ایرنا اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد: میزان گرد و غبار در ساعت هفت صبح سه شنبه در برخی شهرهای خوزستان بالاتر از میزان هشدار است.
بر این اساس میزان ذرات معلق گرد و غبار در آبادان در این ساعت، چهار هزار و ۲۰۰ میکروگرم بر مترمکعب، شادگان یک هزار ۷۸۵ و سوسنگرد مرکز شهرستان دشت آزادگان یک هزار و ۲۴۵ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده است.
آلودگی هوا در اهواز نیز در ساعات اولیه صبح ۲۳۹ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شد.
حد نرمال میزان ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.
بر اساس اعلام مرکز ملی پایش و هشدار گرد و غبار هواشناسی خوزستان، کاهش شدید دید افقی در برخی مناطق استان به دلیل تاثیر گرد و خاک ورودی از کشور عراق در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان است.

* مدارس ۹ شهرستان خوزستان به علت گرد و غبار تعطیل شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: مدارس ۹ شهرستان خوزستان به دلیل پدیده گرد و غبار در نوبت های صبح و عصر سه شنبه تعطیل اعلام شد.
کیامرث حاجی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مدارس و دانشگاه ها در نوبت صبح و عصر آبادان، خرمشهر، هویزه، شادگان، حمیدیه و دشت آزادگان به دلیل غلظت بالای گرد و غبار امروز تعطیل است.
وی افزود: همچنین مدارس نوبت عصر اهواز، کارون و باوی نیز به همین علت تعطیل اعلام شد.
سعید رضوانی رییس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان نیز گفت:در شرایط بحرانی و در زمانی که سلامت دانش آموزان در خطر باشد احتمال تعطیلی مدارس ازسوی فرمانداری ها و ستاد بحران خوزستان وجود دارد.
از دیروز عصر برخی شهرستان های خوزستان شاهد گرد و غبار بوده که بیشترین میزان تا ساعت هفت امروز در آبادان با چهار هزارو ۲۰۰ میکروگرم بر مترمکعب با ۲۸ برابر حدمجاز است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.