سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

کیفیت آب آشامیدنی شهر اردبیل وضعیت مطلوبی ندارد

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی شهر اردبیل مطلوب نیست و نیاز است در این زمینه آب قزل اوزن و گورگور هر چه سریع‌تر به اردبیل انتقال یابد.    به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،مجید خدابخش عصر امروز در جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی استان اردبیل اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر آب آشامیدنی شهر اردبیل مطلوب نیست و نیاز است در این زمینه آب قزل اوزن و گورگور هر چه سریع‌تر به اردبیل انتقال یابد تا بتوانیم این مشکل اساسی را هر چه سریع‌تر برطرف کنیم. وی افزود: ارتقای کمی و کیفی آب شرب اردبیل نیازمند برنامه‌ریزی‌های اساسی و لازم است، چرا که مشکل آب شرب با در نظر گرفتن سلامتی مردم نیازمند اتخاذ تصمیمات اساسی است که باید ...
25 ژوئن, 2017

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی شهر اردبیل مطلوب نیست و نیاز است در این زمینه آب قزل اوزن و گورگور هر چه سریع‌تر به اردبیل انتقال یابد.

 

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،مجید خدابخش عصر امروز در جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی استان اردبیل اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر آب آشامیدنی شهر اردبیل مطلوب نیست و نیاز است در این زمینه آب قزل اوزن و گورگور هر چه سریع‌تر به اردبیل انتقال یابد تا بتوانیم این مشکل اساسی را هر چه سریع‌تر برطرف کنیم.

وی افزود: ارتقای کمی و کیفی آب شرب اردبیل نیازمند برنامه‌ریزی‌های اساسی و لازم است، چرا که مشکل آب شرب با در نظر گرفتن سلامتی مردم نیازمند اتخاذ تصمیمات اساسی است که باید اجرای برنامه‌های هدفمند و منسجم از بحران آب در دشت اردبیل جلوگیری به عمل آید.

استاندار اردبیل گفت: تغییر الگوی کشت و و جلوگیری از خروج آب‌های مرزی از جمله مواردی است که می‌تواند در این زمینه کمک شایانی به بهبود وضعیت بکند و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر در راستای جلوگیری از مقابله با بحران کم‌آبی رهنمون شود که در این زمینه نیازمند همکاری و مشارکت مسئولان و دستگاه‌های اجرایی هستیم.

خدابخش بیان کرد: اگر چه مصارف آب شرب شهری در مقایسه با مصارف کشاورزی درصد کمتری را به خود اختصاص می دهد، اما صرفه جویی ۱۰ تا ۲۰ درصدی در مصرف آب می تواند در تأمین آب شرب منافع قابل ملاحظه‌ای را به همراه داشته باشد که به همین دلیل این موضوع نیز باید مورد توجه واقع شود.

وی تصریح کرد: به طور حتم در صورت عدم استفاده از آب در مصارف غیرضروری و جلوگیری از هدر رفت آب، ایجاد فرهنگ عمومی مصرف بهینه در خانواده‌ها، مدارس، ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی برای گذر از این بحران با مشکل خاصی روبرو نخواهیم بود که برای ترویج این فرهنگ نیازمند مشارکت همگانی هستیم.

خبر اصلی را در اینجا بخوانید.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید