سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

کمبود آب در گرمسار با حفر ۲ حلقه چاه عمیق در سال جاری برطرف می شود

هم اکنون بیش از 50 واحد صنعتی و 500 خانوار در بخش خانگی گرمسار با مشکل کمبود آب مواجه هستند که با اتخاذ تدابیر راهبردی در کوتاه مدت این مشکل برطرف می شود.
7 اکتبر, 2017

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت : کمبود آب ۵۰ لیتر در ثانیه در بخش خانگی و صنعتی شهرستان گرمسار با حفر ۲ چاه عمیق با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار تا پایان امسال برطرف می شود.

محمد طاهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون بیش از ۵۰ واحد صنعتی و ۵۰۰ خانوار در بخش خانگی گرمسار با مشکل کمبود آب مواجه هستند که با اتخاذ تدابیر راهبردی در کوتاه مدت این مشکل برطرف می شود.
وی با بیان این که مناطق ایوانکی و اشهرستان آرادان هم با مشکل کمبود آب مواجه است، خاطرنشان کرد : حفر چهار حلقه چاه با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع این کمبود در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان ادامه داد : بیش از ۵۰ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی در این استان با مشکل کمبود آب مواجه است که باید با اتخاذ تدابیر اصولی در بلند مدت برای رفع این مشکل اقدام کرد.
طاهری با تاکید این که انتقال آب از سایر حوزه های به سمنان مهم ترین راهبرد برای رفع مشکل کمبود آب در استان است، اضافه کرد: انتقال آب از سد نمرود به گرمسار می تواند مشکل کمبود آب در شهرستان گرمسار را برطرف کند.
وی تصریح کرد : ۱۵ شهر و ۷۰ روستای سمنان با مشکل کمبود آب مواجه است که باید برنامه های هدفمند و توجیهی برای رفع این مشکل در بلند مدت اتخاذ شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان تصریح کرد : انتقال آب خزر به سمنان مهم ترین طرح برای رفع کمبود آب در این استان است و باید مسوولان دستگاه های مربوط عملیاتی سازی آن اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و در استان سمنان ۱۶۰ لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
استان سمنان بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید