سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

کدورت آب شرب خرم آباد از حد مجاز فراتر رفت

به گزارش خبرنگار ایرنا، با توجه به كدر و گل آلود بودن آب لوله كشیخرم آباد مردم این شهر بناچار برای حفظ سلامت خود از آب های معدنی استفاده می كنند. از دیگر مسائلی که موجب نگرانی مردم این شهر شده است شایعاتی مبنی بر آلودگی آب و غیرقابل استفاده بودن آن در محافل عمومی است شایعاتی كه هر روز موج اضطراب در میان مردم را افزایش می دهد. به گفته مدیرعامل شركت آب و فاضلاب لرستان(حمیدرضا کرم وند) 70 درصد آب شرب خرم آباد بدون استفاده از تصفیه خانه) با استفاده از چشمه ها و آب چاه ( و 30 درصد آن تنها توسط یك تصفیه خانه تامینمی شود. به گفته رضا پیری علم (مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشكی لرستان) با وقوع بارندگی های هفته گذشته و بالا آمدن سطح ...
30 آوریل, 2016

به گزارش خبرنگار ایرنا، با توجه به كدر و گل آلود بودن آب لوله كشیخرم آباد مردم این شهر بناچار برای حفظ سلامت خود از آب های معدنی استفاده می كنند.
از دیگر مسائلی که موجب نگرانی مردم این شهر شده است شایعاتی مبنی بر آلودگی آب و غیرقابل استفاده بودن آن در محافل عمومی است شایعاتی كه هر روز موج اضطراب در میان مردم را افزایش می دهد.
به گفته مدیرعامل شركت آب و فاضلاب لرستان(حمیدرضا کرم وند) ۷۰ درصد آب شرب خرم آباد بدون استفاده از تصفیه خانه) با استفاده از چشمه ها و آب چاه ( و ۳۰ درصد آن تنها توسط یك تصفیه خانه تامینمی شود.
به گفته رضا پیری علم (مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشكی لرستان) با وقوع بارندگی های هفته گذشته و بالا آمدن سطح آبهای زیرزمینی، كدورت آب شرب در مناطقی از این شهر بیش از حد مجاز است.
وی افزود: این آب از نظر ظاهری مورد اعتراض مشتركان بوده كه در مدت یك هفته گذشته كدورت آب به كمتر از ntu 20 (واحد كدورت سنجی) كاهش یافته و این در حالی است كه استاندارد این میزان ntu 5 و حد مطلوب آن كمتر از ntu 1 است.
پیری علم با اشاره به انجام دو نمونه آزمایش شیمیایی آب مصرفی خرم آباد خاطر نشان كرد: آب شرب خرم آباد از نظر كیفیت شیمیایی به دلیل كدورت بیش از حد، نامطلوب است .

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید