سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

چرا بطری های آب قیمت سرسام آوری دارند؟

شهرهای استان تهران منابعی برای اجرای طرح‌های فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه ندارند و وضعیت خوبی هم به این جهت ندارند، بنابراین مدل جدیدی تهیه و به دولت ارائه شده است.
19 اکتبر, 2017

 

به گزارش روابط عمومی هیراب سان به نقل از خبرگزاری میزان، محمد پرورش در سیزدهمین نمایشگاه آب و تأسیسات آب و فاضلاب اظهار کرد: تا زمانی که ارزش آب از سوی مردم درک و اقتصاد آب اصلاح نشود، مصرف آب کاهش نخواهد یافت.

وی افزود: مردم نیم لیتر آب را از فروشگاه‌ها به قیمت ۶۰۰ تومان خریداری می‌کنند درحالی‌که شرکت آب و فاضلاب ۶۰۰ تومان را بابت فروش ۲ هزار بطری نیم لیتری و یا یک مترمکعب آب دریافت می‌کند، یعنی به عبارتی فروش آب به مردم یک دوهزارم قیمت آب بسته‌بندی است.

پرورش از مدل‌های جدید برای اجرای تصفیه فاضلاب شهرهای استان تهران با مشارکت بانک زیرساخت آسیایی خبر داد و گفت: شهرهای استان تهران منابعی برای اجرای طرح‌های فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه ندارند و وضعیت خوبی هم به این جهت ندارند، بنابراین مدل جدیدی تهیه و به دولت ارائه شده است.

وی با تأکید بر اینکه به این نتیجه رسیده‌ایم اگر دولت بخواهد برای اجرای شبکه فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه ورود کند به دلیل مسائل مالی این موضوع ۳۰ سال به طول می‌انجامد، افزود: پس مدل مالی را بر اساس اقتصاد مقاومتی طراحی کرده و آن را به دولت ارائه کرده‌ایم که بر اساس آن ۶۰۰ میلیون یورو از بانک زیرساخت آسیایی وام اخذ خواهد شد و تا سقف ۲ میلیارد دلار (۱۴۰۰ میلیون دلار) شرکت آب و فاضلاب آن را تضمین کرده و از محل دریافت حق انشعاب و کمک شهرداری تأمین خواهد شد.

وی افزود: این پروژه قادر است ۱۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب شهرهای استان تهران را در شبانه‌روز تصفیه کند و بجای اینکه به فاضلاب تبدیل شود، پساب شده و در بخش کشاورزی و صنایع استفاده شود. فاضلاب تهران تا سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد و تا سال مورد اشاره ۸۵۰ میلیون مترمکعب پساب تولید خواهد شد. در حال حاضر ۳۰۰ میلیون مترمکعب پساب تولید و به بخش‌های کشاورزی و صنایع داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در انتها خاطرنشان کرد: از لحاظ فرهنگی به جایی نرسیده‌ایم که بخواهیم از پساب برای آب شرب استفاده کنیم، بنابراین پساب در بخش‌های کشاورزی و صنایع و فضای سبز استفاده می‌شود.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید