سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

پیشرفت ۳۵ درصدی تصفیه خانه آب شرب شهر تویسرکان

مدیر پروژه سد سرابی عنوان کرد: تصفیه خانه آب شرب شهر تویسرکان با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
22 فوریه, 2018

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، حمیدرضا هدائی در بازدید از تصفیه خانه در حال ساخت سد سرابی اظهار داشت: آب آشامیدنی شهرهای تویسرکان و سرکان از چاه های آب دشت فریازان تامین می شد اما اکنون با کاهش قابل توجه منابع آب زیر زمینی، استفاده از آب سد سرابی برای تامین آب آشامیدنی این دو شهرو برخی روستاهی اطراف در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: طرح ساخت تصفیه خانه سد سرابی با ۳۵ درصد پیشرفت به روش BOT و با حضور بخش خصوصی و اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

هدائی با اشاره به مزیت های استفاده از روش BOT و مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح های مختلف عمرانی گفت: تاخیر در روند امور اجرایی در روش BOT به ضرر سرمایه گذار بخش خصوصی تمام می شود و به همین دلیل سرعت اجرای طرح در این روش بیشتر می شود.

وی افزود: تصفیه خانه سد سرابی پس از آغاز به کار می تواند ۳۱۵ لیتر آب در ثانیه به خط انتقال آبرسانی تویسرکان بدهد که این میزان یک و نیم برابر نیاز شهر تویسرکان و سرکان و پاسخگوی دو برابر جنعیت کنونی این شهرها است.

مدیر پروژه سد سرابی همچنین از پیشرفت ۹۸ درصدی طرح خط انتقال آب سد سرابی به مخزن شهر تویسرکان خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح تا کنون ۱۵ میلیار تومان هزینه شده است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید