پیشرفت فیزیکی ۲۹ درصدی سد آبسرده در طول ۸ سال فاجعه است

استاندار لرستان گفت: ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی در طول ۸ سال برای سد آبسرده بروجرد در کار عمرانی فاجعه است. به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از خبرگزاری تسنیم از بروجرد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد آبسرده بروجرد اظهار داشت: نگرانی‌های مطرح‌شده از عقب‌ماندگی‌های موجود در شهرستان بروجرد را قبول داریم و باید این مشکلات رفع شود. وی افزود: پروژه سد آبسرده هشت سال است که شروع‌شده و در حال حاضر نیز وضعیت مطلوبی ندارد و به جد به دنبال این بودیم که اجرای این پروژه را به قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) واگذار کنیم اما بنا به دلایلی این امر اتفاق نیفتاد. استاندار لرستان با اشاره به موفقیت‌های شرکت جهاد نصر در اجرای پروژه‌های عمرانی نظیر سدسازی در استان لرستان عنوان کرد: این پروژه نباید در ...
21 جولای, 2017

استاندار لرستان گفت: ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی در طول ۸ سال برای سد آبسرده بروجرد در کار عمرانی فاجعه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت هیراب سان به نقل از خبرگزاری تسنیم از بروجرد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد آبسرده بروجرد اظهار داشت: نگرانی‌های مطرح‌شده از عقب‌ماندگی‌های موجود در شهرستان بروجرد را قبول داریم و باید این مشکلات رفع شود.

وی افزود: پروژه سد آبسرده هشت سال است که شروع‌شده و در حال حاضر نیز وضعیت مطلوبی ندارد و به جد به دنبال این بودیم که اجرای این پروژه را به قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) واگذار کنیم اما بنا به دلایلی این امر اتفاق نیفتاد.

استاندار لرستان با اشاره به موفقیت‌های شرکت جهاد نصر در اجرای پروژه‌های عمرانی نظیر سدسازی در استان لرستان عنوان کرد: این پروژه نباید در اثر وجود مشکلات مالی متوقف و تعطیل شود چراکه این پروژه به‌اندازه کافی درزمینهٔ اجرای تأخیر داشته است.

وی بیان کرد: ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی در طول ۸ سال در کار عمرانی فاجعه است و هم‌اکنون مهلت و فرصت دیگری برای تأخیر درروند اجرای این پروژه نداریم.

بازوند محل تأمین اعتبارات این پروژه را اسناد خزانه دانست و گفت: این پروژه امسال ۲۶ میلیارد تومان اعتبار دارد که اعتبار خوبی است هرچند ۵۰ تا ۷۰ درصد آن محقق شود اما پیمانکار باید دو برابر این اعتبار کار کند و این پروژه را از اعتبارات خود به سرانجام رساند.

وی بابیان اینکه پروژه احداث سد آبسرده را به‌طور ویژه دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: تجربه وحدت رویه مسئولان در اجرا و اتمام بیمارستان آیت‌الله بروجردی نشان داد در صورت اتحاد و پیگیری موضوعات می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروژه‌ها را به نتیجه رساند بنابراین باید در این پروژه‌ها نیز با اتحاد و وحدت رویه موضوعات را پیگیری و در جهت رفع آن‌ها تلاش کرد.

استاندار لرستان از قول مساعد نوبخت معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور از سرکشی به این پروژه‌ها طی هفته آینده خبر داد و تصریح کرد: در سفر نوبخت به استان دستور تأمین اعتبارات این پروژه از محل اسناد خزانه را می‌گیریم و این امر در صورت تحقق بزرگ‌ترین کمک به شرکت جهاد نصر است.

وی پیمانکار را موظف کرد تا ظرف ۱۵ روز آینده برنامه این شرکت در سال ۹۶ را به مسئولان ارائه دهد تا مشخص شود این پروژه قرار است جه میزان پیشرفت تا پایان سال داشته باشد و از نمایندگان بروجرد در مجلس نیز خواست در بودجه ۹۷ حتی پیش از تقدیم آن به مجلس اعتبارات این پروژه را به‌صورت ویژه دنبال کند.

منبع : تسنیم 

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.