وقوع طوفان و آلودگی هوا در آذربایجان غربی

آلودگی هوا در طی روزهای آینده در برخی از نقاط آذربایجان غربی این باد همراه با گردوخاک خواهیم بود که توصیه می‌شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات لازم صورت گیرد.
29 اکتبر, 2017

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: از بعدازظهر امروز یکشنبه و به‌ویژه طی روز دوشنبه در آذربایجان غربی شاهد وزش باد شدید، همراه با طوفان و آلودگی هوا خواهیم بود.

به گزارش ایلنا از ارومیه، مهدی صابری رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی، با اشاره به ورود امواج ناپایدار به استان آذربایجان غربی اظهار داشت: بررسی آخرین تصاویر ماهواره‌های هواشناسی نشان‌دهنده عبور امواج ناپایدار در استان است که سبب وزش بادهای شدید و طوفان در استان می‌شود.

وی افزود: از بعدازظهر یکشنبه و به‌ویژه طی روز دوشنبه در آذربایجان غربی شاهد وزش باد شدیدتری خواهیم بود.

صابری با هشدار آلودگی هوا در طی روزهای آینده عنوان کرد: در برخی از نقاط آذربایجان غربی این باد همراه با گردوخاک خواهیم بود که توصیه می‌شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات لازم صورت گیرد.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: میزان گردوغبار در شهرهای، ارومیه ۲۱۰، بوکان ۲۷۰، سردشت ۳۳۰ میکروگرم بر متر مکعب است در حالی‌ که میزان استاندارد گردوغبار در ۲۴ ساعت برابر ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.