وضعیت تصفیه خانه های آب در ایران آبان ۹۹


26 اکتبر, 2020

 با احداث تصفیه‌خانه ۶ تهران، ۶۰ میلیون مترمکعب آب به سطح شهر تهران اضافه و مشکلات کمبود فشار آب برطرف می‌شود.

به گزارش وزارت نیرو ، ” قاسم تقی زاده خامسی” در بازدید از تصفیه خانه ششم تهران با بیان این مطلب اظهار کرد: طرحی که این هفته با دستور ریاست جمهوری  به بهره برداری  خواهد رسید سامانه آبرسانی به مناطق ۲۱ ،۲۲، ۹، ۵، ۱۰ و شهر پرند می باشد و این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۷۵۰۰ لیتر در ثانیه در غرب تهران افتتاح خواهد شد.

 

مدیر عامل آب تهران گفت:  لوله‌کشی آب از سد کرج به طول ۳۰ کیلومتر وارد این تصفیه‌خانه می‌شود و پس از تصفیه برای مصرف وارد مدار می‌شود و البته زمانی که بارندگی در سد کرج شدید بود کدورت آب بالا می‌رفت و مشکلات عدیده‌ای برای ما به وجود می‌آورد، ولی با احداث این تونل مشکل کدورت آب هم برطرف می‌شود.

 

او بیان کرد: افتتاح این سد بسیار کار ارزشمند و مهمی برای شهر تهران است و می‌تواند نیاز شهر تهران را در مواقع ضروری برطرف کند.بختیاری اضافه کرد: تا به امروز هزینه این تصفیه خانه ۴۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است، ولی ارزش امروزی این تصفیه خانه بالای ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. مدیر عامل آب تهران در پایان گفت: در حال حاضر به طور متوسط در سال ۷۰ درصد از آب سطحی و ۳۰ درصد هم از آب‌های زیر زمینی استفاده می‌شود که با افتتاح این تصفیه خانه کیفیت آب در تهران افزایش می‌یابد.

ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد به ۱۰۰ هزار نفر می رسد

 معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آبفای البرز گفت: با مبادله تفاهم نامه ای بین شرکت عمران شهرجدید هشتگرد و شرکت آبفای البرز، ۵۱ میلیارد تومان در بخش زیرساخت های آب و فاضلاب مسکن مهر این شهر هزینه می شود.

علیرضامناسکی با اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال مبادله تفاهم نامه بین هر دو شرکت، مبلغ ۵۱ میلیارد تومان از محل واگذاری فروش زمین در این شهر در بخش های تامین و توزیع آب شرب و توسعه تصفیه خانه فاضلاب هزینه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه براساس بند ب تبصره ۸ قانون بودجه سال ۹۹ تنظیم شده است افزود: ۲۰ درصد این مبلغ به صورت نقد و۸۰ درصد در قالب واگذاری زمین هایی با کاربری تجاری-مسکونی به شرکت آبفا پرداخت می شود.

تصفیه خانه عباس آباد به زودی وارد مدار می شود/ مصرف آب همچنان بالاست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه مصرف آب همچنان در همدان بالاست گفت: طی روزهای آینده رودخانه عباس آباد وارد مدار خواهد شد.

سید هادی حسینی بیدار امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: یک ماه از پاییز گذشته و بارندگی نداشتیم اما به امید پروردگار مشکلی نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه ان شالله طی ماه های آینده بارندگی ها شروع می شود گفت: تصفیه خانه عباس آباد نیز به زودی وارد مدار می شود که اگر عباس آباد وارد مدار شود، از آب سد کمتر برداشت خواهیم کرد

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.