وضعیت آب و فاضلاب اهواز همچون یک بیمار سرطانی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان این که وضعیت آب و فاضلاب اهواز همچون یک بیمار سرطانی است، اظهار داشت: زیرساخت‌های فرسوده شبکه آب و فاضلاب اهواز قدمتی بیش از 40 سال دارند.
26 می, 2018

اهواز- خبرنگار کیهان:

فردوس کریمی گفت: فرسودگی زیرساخت، انشعابات غیرمجاز و استفاده غیرمتعارف از آب آشامیدنی دلایل افت فشار در برخی نقاط شهر اهواز است. وی با بیان این که حدود ۱۰ درصد آب تصفیه  برای استفاده در فضای سبز در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد، افزود:

حدود ۶۰ درصد این شبکه دارای آسیب‌های اساسی است از همین رو یکی از سیاست‌های وزارت نیرو اصلاح و بازسازی شبکه است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان این که آب مورد نیاز کلانشهر اهواز از سه منبع رودخانه کارون، سد مخزنی کرخه (در قالب طرح آبرسانی غدیر) و آب حیات شوشتر تامین می‌شود، ادامه داد: قرار است تا افق ۱۳/۱۴۱۵ مترمکعب آب بر ثانیه از سد مخزنی دز به اهو منتقل شود و در همین راستا تکمیل پروژه تصفیه خانه کیان‌آباد با ظرفیت هفت مترمکعب آب برثانیه توسط سازمان آب و برق خوزستان در حال انجام است.

کریمی با اشاره به برنامه‌های میان مدت برای ارتقاء‌ کیفیت آب آشامیدنی اهواز اظهار داشت: قرار بود در سال جاری ۶ مترمکعب آب بر ثانیه از طرح آبرسانی غدیر به اهواز منتقل شود که تاکنون این عدد بین ۴/۵ تا ۵ مترمکعب برثانیه است. مدیرعامل آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه حدود ۵۵ درصد آب مورد نیاز شهروندان اهوازی از طریق طرح آبرسانی غدیر تامین می‌شود گفت:

نزدیک به ۳۵ تا ۴۰ درصد آب مورد نیاز اهواز از طریق رودخانه کارون تامین می‌شود و ۱۰ درصد آب مورد نیاز اهواز از آب حیات شوشتر است. به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز خطوط جمع‌کننده فاضلاب در اهواز به هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که از طریق فاینانس انجام خواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.