سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

هوای مشهد هنوز هم آلوده است

- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی هوا میانگین شاخص کلی کیفیت هوا در کلانشهر مشهد صبح امروز 12 دی برای دهمین روز متوالی در وضعیت هشدار است.
2 ژانویه, 2018

حمید صالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد ساعت هشت امروز ۱۱۸ پی.اس.آی است.
وی بیان کرد: ایستگاههای کریمی با ۱۳۷، خاقانی با ۱۳۲، شهید آوینی با ۱۲۲، سرافرازان با ۱۱۹، چمن با ۱۱۵، شهید مفتح با ۱۱۴، امامیه با ۱۱۰، سمزقند با ۱۰۷ و الهیه با ۱۰۳ پی.اس.آی دارای آلودگی بیش از حد مجاز و آلوده برای گروههای حساس هستند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکار گرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا عنوان و بیان کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
همچنین بر اساس شیوه نامه صادره از سوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تمام فعالیتهای ورزشی روز دوشنبه در فضای باز برای دانش آموزان ممنوع است.
روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر ۳٫۵ میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید