هوای تهران در محدوده شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت طی امروز در محدوده بین شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه است.
1 ژانویه, 2018

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، امروز (۱۱ دی) جوی نسبتا آرام برقرار است و به‌تدریج ازبعد ازظهر بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود؛ به گونه‌ای که در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه این شرایط در روز سه شنبه (۱۲ دی) همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: در این روز در برخی ساعات بارش خفیف و وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: با تداوم این شرایط در روز چهارشنبه (۱۳ دی)، وزش باد شدید در برخی ساعات از سمت نواحی غربی دور از انتظار نیست همچنین دما طی دو روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

وی در ادامه اظهار کرد: انتظار می‌رود تا فردا (۱۲ دی) وضعیت کیفیت هوا به طور نسبی بهبود یابد و شرایط کیفی هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار شود.

شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح با شاخص ۱۵۱ در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار داشت، گفت: شاخص کیفیت هوای تهران هم‌اکنون ۱۴۳ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

منبع

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.