هوای اراک برای دومین روزمتوالی ناسالم است/ ذرات معلق بیش ازحدمجاز

اراک- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای شهر اراک در روز هفتم خرداد ماه، به علت غلظت فراتر از حد مجاز ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون، برای دومین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
17 دسامبر, 2017

سعید محمودی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شاخص کیفیت هوای شهر اراک در روز شنبه ششم خرداد ماه، ۱۱۹ بود که بیانگر وضعیت هوای ناسالم است.

وی افزود: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، صبح روز یکشنبه هفتم خرداد ماه نیز ۴۱میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که برای دومین روز متوالی فراتر از حد مجاز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.

محمودی گفت: شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰ روز را با وضعیت هوای سالم سپری کرده و یک روز در فروردین ماه، سه روز در اردیبهشت ماه و در خرداد ماه نیز تاکنون سه روز، هوای این شهر در وضعیت ناسالم قرار داشته است.

وی خاطرنشان ساخت: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار بوده و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به شمار روزهای ناسالم هوای شهر اراک در سال ۹۵ تصریح کرد: شهر اراک طی سال گذشته، ۱۰۵روز آلودگی و هوای ناسالم را پشت سر گذاشت که از مجموع این روزها، یکصد روز در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز نیز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی قرار داشته است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.