سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)

هواي آلوده باعث کاهش مقاومت بدن در برابر عوامل سرطان زا می شود.

آلودگی هوا و استرس هاي رواني مقاومت بدن انسان را در برابر عوامل سرطان زا کاهش داده و مبارزه با اين عوامل را مشکل می کند.
3 دسامبر, 2011

دكتر رضا آرمين جراح عمومي و عضو جامعه جراحان به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هواي آلوده دارای انواع مواد سرطان زا است و استرس هاي روحي نيز مقاومت بدن را در برابر عوامل بيماري زا به شدت کاهش می دهد كه باعث می شود سلول هاي سرطاني مقاوم تر شده و قادر به از بين رفتن نباشند.

وي افزود: استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات الكلی، چاقي و پرخوري از ديگر مواد سرطان زا هستند. وی اضافه کرد : بي اشتهايي ، كم خوني و كاهش وزن ناگهاني از علائم و نشانه هاي بروز سرطان در بدن هستند.

دكتر آرمين با بيان اينكه تشخيص به موقع سرطان و آشنايي با عوامل بروز آن مي تواند در درمان و پيشگيري، نتيجه مؤثرتري داشته باشد تصریح کرد: در بسياري از كشورها براي تشخيص به موقع و درمان مؤثرتر انواع آزمايش ها داده مي شود، به عنوان مثال براي سرطان كولون آزمايش مدفوع از نظر وجود خون مخفي پس از ۴۵ سالگي ، بعمل می آید.

وي خاطرنشان كرد: مي توان نتيجه گرفت كه هواي آلوده و استرس هاي روحي دو عامل مؤثر در ابتلا به سرطان ها در جوامع پيشرفته كنوني است.

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز دارید؟با ما گفتگو کنید