هشدار درباره فروش آب در خوزستان

کارشناسان هیراب سان بارها درباره دستگاه ها و فیلترهای تصفیه آب تقلبی  ،هشدار داده اند. این موضوع از آنجا بسیار حائز اهمیت است که آب ،مستقیما با سلامت جسمی انسان در ارتباط است.
3 جولای, 2018

شکرالله سلمان‌زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به مسمومیت آبی برخی از شهروندانمان در رامهرمز بیان داشتند که برخی از مردم  زمانی که مزه و طعم آب در شبکه توزیع آب شهری تغییر می کند و زمانی که کمبود آب داریم ،آب مصرفی خود را از کارگاه های آب شیرین کن ،خودروهای سیار و یا دستگاه های تصفیه آب خانگی تامین می کنند . وی تاکید کرد که در صورت استفاده نادرست از این منابع هر گونه بیماری و عفونتی سلامتی مردم را تهدید می کند.

بیشتر بخوانید : کشف ۲۶۷۳ دستگاه تصفیه آب قاچاق در خرم آباد

بیشتر بخوانید: هشدار! فروش دستگاه های تصفیه آب تقلبی

سلمان زاده تاکید کرد که مردم باید هنگام کمبود آب، از کارگاه های آب شیرین کن استاندارد و دارای مجوز بهداشتی استفاده کنند. وی ضمن  اقدام فروش آب توسط برخی از سوپرمارکت ها و دکه های شهری و برون شهری با بشکه های غیر استاندارد ،از احتمال بروز هر گونه بیماری از مصرف این آب ها خبر داد.

بیشتر بخوانید : در آب مصرفی شما چه چیزهایی وجود دارد؟

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز،خاطر نشان کردند که شهروندان اهوازی فیلترهای تصفیه آب خانگی خود را بموقع تعویض کنند . وی افزود : “چنانچه مدت مدیدی از تعویض فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی بگذرد،احتمال وجود باکتری و آلودگی در این دستگاه ها وجود دارد .”

بیشتر بخوانید: زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

بیشتر بخوانید: همه ی آنچه که باید درباره دستگاه های تصفیه آب خانگی بدانید

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی + فیلم

 

کارشناسان هیراب سان بارها درباره دستگاه ها و فیلترهای تصفیه آب تقلبی  ،هشدار داده اند. این موضوع از آنجا بسیار حائز اهمیت است که آب ،مستقیما با سلامت جسمی انسان در ارتباط است. استفاده از دستگاه ها و فیلترهای غیر بهداشتی و غیر استاندارد که بطور معمول بسیار ارزان تر از دستگاه های تصفیه آب استاندارد و تایید شده در بازار مشاهده می شود، نه تنها آب آشامیدنی شما را تصفیه نمی کند، بلکه آلوده تر هم می کند. در ویدیوی زیر که بطور مخفی از یک کارگاه تولید فیلتر تصفیه آب ،گرفته شده می بینید که کارگران لباس بهداشتی به تن ندارند و با دست های بدون دستکش، مشغول پر کردن فیلتر های کربنی هستند. حال خودتان قضاوت کنید که چرا در بازار دستگاه ها و فیلترهای تصفیه آبِ خیلی ارزانی وجود دارد!

پشت پرده ی تولید دستگاه های تصفیه آب غیر بهداشتی در چین

 

 

توجه : هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، از فروشنده یا شرکتی که می خواهید دستگاه تصفیه آب خود را از آنجا تهیه کنید، حتما مجوزهای فروش و تاییدیه های داخلی و جهانی را بخواهید.

 

این یک نمونه از تاییدیه های محصولات آکواجوی است که، سازمان غذا و دارو دستگاه ها و فیلترهای تصفیه آب خانگی آکواجوی را بهداشتی و استاندارد می داند.

بیشتر بخوانید: چرا باید فیلترها و دستگاه های تصفیه آب تقلبی را بشناسیم؟

 

 

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.