نگرانی مردم یزد از املاح موجود در آب حتی برای استحمام!

يزد - خبرگزاري مهر: وقتي از گرما و آفتاب سوزان شهر يزد به خانه پناه مي بري، هيچ چيز مثل يك ليوان آب خنك، حالت را جا نمي‌آورد اما باز هم هيچ چيز بدتر از آن نيست كه نوشيدن اين يك ليوان آب، كامت را شور و اوقاتت را تلخ كند؛ اين حال اكثر مردم يزد در روزهای گرم تابستان کویر است. به گزارش خبرنگار مهر، اين روزها مردم يزد از مزه دار شدن آب و وجود املاح بسيار در آب شرب و بهداشتي خود گلايه دارند و نگران سلامت خانواده هاي خود هستند. تغيير رنگ آب، بويي كه گاهي اوقات از ظرف آب استشمام مي شود و از همه بدتر مزه بد آب كه گاهي به شوري و گاهي نيز به طعمي ناآشنا مي زند، حال روز روزهاي گرم مردم يزد ...
11 آگوست, 2013

يزد – خبرگزاري مهر: وقتي از گرما و آفتاب سوزان شهر يزد به خانه پناه مي بري، هيچ چيز مثل يك ليوان آب خنك، حالت را جا نمي‌آورد اما باز هم هيچ چيز بدتر از آن نيست كه نوشيدن اين يك ليوان آب، كامت را شور و اوقاتت را تلخ كند؛ اين حال اكثر مردم يزد در روزهای گرم تابستان کویر است.
به گزارش خبرنگار مهر، اين روزها مردم يزد از مزه دار شدن آب و وجود املاح بسيار در آب شرب و بهداشتي خود گلايه دارند و نگران سلامت خانواده هاي خود هستند.
تغيير رنگ آب، بويي كه گاهي اوقات از ظرف آب استشمام مي شود و از همه بدتر مزه بد آب كه گاهي به شوري و گاهي نيز به طعمي ناآشنا مي زند، حال روز روزهاي گرم مردم يزد را خراب كرده است.
مردمي كه تمام ايام سال را به صرفه جويي گذرانده اند و به اذعان مسئولان شركت آب و فاضلاب، از كم مصرف ترين ها در زمينه آب هستند، حال بايد تمام تابستان خود را با كمبود آب يا وجود آب بي كيفيت سپري كنند.
مشكل آب در تيرماه و تا نيمه هاي مردادماه در كسوت افت شديد، قطعي و جيره بندي آب ظاهر شده بود اما از نيمه مرداد وضعيت عوض شد و اكنون املاح و طعم و بو، چاشني آب شرب يزد شده است.
نگراني از اين وضعيت سبب شده تا بسياري از خانواده به ويژه آنها كه كودكان خردسال دارند، يا آنها كه از داشتن كليه هاي سنگ ساز و … رنج مي برند، در سختي به سر ببرند و جيره آب شرب روزانه خود را با آب معدني تامين كنند.
املاح آب بر بدن مي ماسد/ اكراه مردم از استفاده آب حتي براي مصارف بهداشتي
اسفندياري افزود: حتي براي حمام كردن نيز براي استفاده از اين آب اكراه داريم و انگار املاح اين آب بر بدن مي ماسد.
وي خواستار رفع سريعتر اين مشكل از سوي مسئولان شد و بيان كرد: نگران سلامتي فرزندان خود هستيم و از آنجا كه آب مايه حيات است، استفاده از آن اجتناب ناپذير است.
اما مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان يزد معتقد است كه آب شرب گرچه در برخي نقاط كيفيت مطلوبي ندارد اما كاملا بهداشتي است و از هرگونه آلودگي مبراست ضمن اينكه ميزان املاح موجود در آب نيز از حد مجاز بالاتر نيس

لطفا دیدگاه خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.